Tekirdağ Büyükşehir’den Darülfünun Öğrencilerine Barınma Desteği

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyacını bloke etmek üzere harekete geçti. Kent dışından Tekirdağ’a gelerek üniversite hayatına hamle atan ancak henüz ev ve aile bulamadıkları üzere konaklama sorunu etkili öğrencilere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardımcı olacak.

Tekirdağ’a darülfünun eğitimi ahzetmek üzere gelen öğrenciler, kendilerine kalımlı tıpkı düzlük buluncaya büyüklüğünde, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu yerlerde geçici yerine konuk edilecek.

“PARLAK VE IYICE BİR GELECEĞE ADIM KOVMAK İÇİN EĞİTİM HAYATINA BAŞLAYACAK EVLATLARIMIZIN RASTGELE ANTLAŞMA YANLARINDA OLACAĞIZ”

Tekirdağ’a darülfünun eğitimi kabul etmek için gelen öğrencilerin yaşadığı tahaffuz sıkıntısına kaygısızca kalamayacaklarını tamlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Değer Albayrak, “Ailelerinden uzakta eskimemiş bir hayata başlarken öğrencilerimizin yaşadığı barınma sıkıntısına hal doğmak için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda, ülke dışından Tekirdağ’ımıza üniversite eğitimi almak amacıyla gelen evlatlarımızı, mihman bire bir düzlük buluncaya büyüklüğünde Büyükşehir Belediyemizin anlaşmalı olduğu yerlerde arızi kendisine misafir edeceğiz. Temiz ve fena hâlde tıpkısı geleceğe etap alaşaği etmek için terbiye hayatına başlayacak evlatlarımızın seçkin devir yanlarında olacağız” dedi.

Tekirdağ’a ülke dışından darülfünun eğitimi ahzetmek için mevrut ve tahaffuz sıkıntısı kıpırdak öğrenciler, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin ALO 153 davet merkezini arayarak yahut hizmet binasına gelerek başvurularını yapabilecek.

Share: