Tekirdağ yerel haberleri: İstanbul ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyeleri Arasında Erke Yönetimi Protokolü İmzalandı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İstanbul Erke ile enerji yatırımları ve yönetimi üstüne iş birliği protokolü imzalandı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi riyaset makamında Komutan Albayrak ve İstanbul Enerji Umumi Müdürü Yüksel Sarp ortada imzalanan teşrikimesai protokolü ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin erke ve belde programı kapsamında temiz erke tahavvül süreci resmi kendisine başlamış oldu.

İmzalanan teşrikimesai protokolünün önemine vurgu yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Haysiyet Albayrak, “İstanbul Erke ile imzaladığımız iş birliği protokolü ile erke teknolojileri alanında maharet ve bilimsel çalışmaların yapılması, yenilenebilir ve bozulmamış enerji kaynaklarına müteveccih çalışmaların yapılması, ar-ge ve uygulayım bilimi geliştirme projelerinin hazırlanması, liyakatsiz karbon hedefi ile anlayış projelerin tasarlanması ve uygulanması kararlaştırıldı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, sürdürülebilir ve yenilenebilir erke konusunda mukteza adımları atmaktadır. Tekirdağ’ı geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirmeye bitmeme ediyoruz. İş birliği protokolümüzün tatlıca olmasını diliyorum” dedi.

Share: