Tekirdağ’da avlanan çinekop, kilosu 125 liradan satılıyor

Tekirdağ’üstelik, kilosu 125 liradan tezgahları süsleyen çinekop, sunma çok tercih edilen balıklar arasında meydan alıyor.

Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, AA muhabirine, bu sıralar hele çinekop avcılığının yapıldığını söyledi.

Bazı balıkların bir iki miktarda çıkmasının fiyatlara yansıdığını belirten Pehlivanoğlu, “Şu sıralar tezgahlarda imdi çinekop, istavrit ve mezgit yer alıyor. Havaların biraz daha soğumasıyla balık artacak diyerek ümit ediyoruz. Balığın artması fiyatlara dahi olumlu yansıyacaktır. Yılbaşından sonraları avcılık nisana kadar devam edecek. İnşallah hem balıkçılarımız bereketli artağan balık tutar hem de vatandaşlarımız çap balık düzlük.” dedi.

Balıkçı Hasan Erol bile vatandaşların lezzetinden ekolojik ortam bu sıralar sunma çokça çinekopu yeğleme ettiğini dile getirdi.

Hava şartlarından hava bazı bazı fiyatların değiştiğini anlatan Erol, “Avcılıkta sezonun yarısına geldik. Bu sıralar çinekop, istavrit ve mezgit avcılığı oluyor. Tezgahlarda çinekopa çok umu var. Çinekopun yanında başka balıklarımız üstelik her antlaşma günce ve tendürüst.” diyerek konuştu.

Share: