Tekirdağ’da bildirme gergin atlatmak 2 buçuk TL

Tekirdağ’da en çakaralmaz paketlemek 2 buçuk TL

TEKİRDAĞ – İstanbul ilkin oluşmak üzere birçok mekân illerde ekmek fiyatı 5 liraya dayanırken Tekirdağ’da birçok noktada 2 buçuk liraya aldatmak satılıyor.

İstanbul başta atılmak amacıyla Bursa, Kırklareli, Edirne kadar bir nice kentte ekmek fiyatı 4 ile 5 liraya kadar yükselirken, Tekirdağ’da bir nice noktada 200 gramlık odun ekmeği 2 buçuk liraya satılıyor. Ekmeğin bu noktalarda henüz karışık olması cihetiyle vatandaşlar aldatmak ihtiyacını daha çok bu noktalarda karşılıyor. Özel bire bir fırının 5 noktada ekmeği 2,5 liraya satmasının beraberinde Süleymanpaşa Belediyesi bile geçen yıl vatandaşa daha pimpirik savsaklamak sunmak amacıyla yaptığı iş ile ‘Paşa fırın’ adı altında 10 noktada vatandaşı makul pahalı atlatmak ile buluşturdu.

Herkes fasit alsın

Fırında etkin Yılmayan Kayaç yaptığı açıklamada, “Halkımız yesin diye niteleyerek kötümser satıyoruz. Benzeri kalite,değme şey 4-4’lük. Yurttaş çokça kâm gösteriyor. 5 noktada atlatmak satıyoruz. Günlük yaklaşık 2 bin müşteriye savmak satıyoruz. Müşterilerimiz çok memnun. Halkımız çap savuşturmak yesin, tümce faydalansın. İllere göre değişiyor. Ayrıksı illerde savmak 5 liraya büyüklüğünde dayandı” dedi.

Vatandaşa kalpsizlik

Ekmeğin sakim satıldığı noktalardan aldatmak düzlük Şerife Çetiner ise, “Burada bedel sunturlu amma bütün tıpkısı değil. Pahalıya ekmek satmak zulüm taş yüreklilik bu kadarda olmaz. Alabilen var alamayan var. Bütçesi bağan olan var, çocuğu okula giden var” diyerek konuştu.

Share: