Tekirdağ’da Polis Haftası Törenle Kutlandı

Tekirdağ’da Tarihi Il Binası uğrunda Zabıta Teşkilatı’nın kuruşunun 196’ncı yılı ve 1-7 Eylül Polis haftası dolayısıyla çelenk sunma töreni düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Törende, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Reisi Kıymetiharbiye Albayrak’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, Süleymanpaşa Uray Başkan Yardımcıları Hüseyin Uzunlar ve Şenol Karaküçük, Büyükşehir Belediyesi Genel Yazman Yardımcıları Erdin Eral, Sağlam Pakdil ve Yüksel Özdal, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Bulak Gülmez ile Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi’nin polis personeli yer aldı.

Büyükşehir Belediyesi Polis Dairesi Başkanı Pınar Gülmez, törende yaptığı konuşmada Zabıta Teşkilatı’nın tarihi önemine değindi.

BAŞKAN ALBAYRAK: “ZABITALIK, BÜYÜK ÖZVERİ GEREKTİREN BİR MESLEKTİR”

Polis Haftası Çelenk En Töreni sonrasında bahis ile ait aynı izah fail Tekirdağ Büyükşehir Belediye Reisi Boy Bos Albayrak, şunları söyledi:

“Vatandaşlarımızın sağlık, erinç, keyif ve düzenin sağlanmasından mesul olan Polis Teşkilatı’nın, belediyelerin bakım birimleri beyninde hususi benzeri yeri var. Zira zabıtalık, sene süresince 7 gün 24 saat iş esasına göre, çalışma kavramı olmaksızın görev yapmaları cihetiyle şişman özveri mucip tıpkı meslektir. Vatandaşlarımızın güvenliği, sağlığı ve mutluluğu üzere müteharrik Polis Teşkilatımız, halk ile rastgele ant iç içe olmasından muhit Büyükşehir Belediyemizin gören gözü ve işiten kulağı durumundadır. Dolayısıyla zabıta personelimiz, kurumumuz ile vatandaşlarımız ortada güreşçi köprüsü vazifesi görmektedir. Bu ruh ve düşüncelerle, özellikle Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yapmakta olan altın himmet arkadaşlarım oluşmak için tekmil Zabıta Teşkilatımızın, 1-7 Eylül Zabıta Haftası’nı kutluyor ve patika yaşamlarında başarılar diliyorum.”

Share: