Tekirdağ’da servisçiler, Muvasala Eş Güdüm Merkezi’ni protesto etti

Tekirdağ’da servisçiler, Muvasala Koordinasyon Merkezi’ndeki (UKOME) toplantılara çağrılmadıkları gerekçesiyle protesto gösterisi yaptı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi uğrunda toplanan kadro hesabına açıklama özne Çok Gündoğdu, UKOME’birlikte düzenlenen toplantılara çağırılmadıklarını söyledi.

Yaşadıkları sıkıntıları ve sorunları dile getirecek muhatap bulamadıklarını belirten Gündoğdu, “2014 yılından bu yana Tekirdağ Servisçiler Odası adına bakım vermekteyiz.” dedi.

Gündoğdu, şunları kaydetti:

” Türkiye’bile UKAME olan illerde, patika odaları görüşleri darılmak kaydıyla komisyonlara katılır, akabinde komite kararından sâdır sonuçlara bakarak belirlenen kişinin imza yetkisi vardır. Burada çağırmak değil, 7’sinde toplantı yapılıyor, 6’sında bana evrak gönderiyorlar. 20’sinde evrak elime geçiyor. Çerkezköy ilçesinde da bu konuyla ilişkin açıklama yaptım. Sıkıntıları şehremaneti başkanına ilettim. Velilerden sorular geliyor, esnafımız ve velilerimiz mağdur olmasın diye İstanbul başta kalkmak için Ankara kilometre üzerinden açıklamış. Ego dahi dilekçemin ekinde örnekleri verdim. Şahsen UKOME’ye verdim. Birinde çıkacaktı, UKOME başkanını arıyorum, cevap yok.”

Açıklamanın ardından kadro dağıldı.

Share: