Tekirdağ’dan bodur gelişmemiş

Süleymanpaşa Belediyesi kat yapım çalışmalarına bitmeme ediyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Şehremaneti ekiplerince Ertuğrul Mahallesi’nde planlı çalışmalarda ana yol ve sokakların parke taşı taşları yenileniyor.

Süleymanpaşa Belediye Reisi Cüneyt Yüksel, Hüseyin Güreşçi caddesi üzerinde düzenlenen kez restorasyon çalışmalarını inceledi, yetkililerden bilgelik aldı.

Vatandaşlarla dostça fail Yüksel, caddenin çağdaş bir görünüme kavuşması için güdük müddet içerisinde çalışmaların tamamlanacağını belirtti.

Tekirdağ’da keşşaflık lansman toplantısı yapıldı

Tekirdağ Müftülüğünde din görevlilerine müteveccih izcilik lansman toplantısı düzenlendi.

Müftülükten yapılan açıklamaya göre, Müftülük Güruh Salonunda, dünyada izciliğin tarihçesi, Türkiye’de izciliğin tarihçesi, izcilik metotları kadar konularda seminer verildi.

Türkiye keşşaflık Federasyonu Tekirdağ İl Sorumlusu Mücahit Demirkaya, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye İzcilik Federasyonu ortada keşşaflık faaliyetlerini yaygınlaştırmak, riyaset personelini izci lideri namına eğitmek, bala ve gençlere müteveccih izcilik kampları konularında farkındalık kazandırmak amacıyla izcilik işbirliği protokolü imzalandıklarını ve kült görevlilerini bu konuda bilgilendirdiklerini söyledi.

Share: