Tekirdağ’dan gelişmemiş bodur

Şarköy ilçesinde Tarım ve Orman Bakanlığı’nca finanse edilen ve Ekincilik ve Orman Müdürlüğü aracılığıyla geçerli “2022 Yılı Tekirdağ Bağcılığının Modernizasyonu Projesi” kapsamında üreticilere bağlam çubuğu ve lif dağıtıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, çiftçilerin destelenmesi amacıyla rabıta çubuğu ve polat lif dağıtım töreni düzenlendi.

Açıklamada ifadelerine düzlük sunulan Tekirdağ Valisi Aziz Sebep, devletin çiftçilere yönelik verdiği teşviklerin mefret olduğunu söyledi.

Yıldırım, devletin çiftçilerin işini kolaylaştırabilmek yerine heybetli teşvikler sağladığını belirterek, projenin alımlı çalımlı olmasını arzu etti.

Konuşmanın arkası sıra üreticilere bin 984 sargı çubuğu, bin 860 polat lif dağıtıldı.

Tekirdağ’da “kadına müteveccih şiddetli savaş” toplantısı yapıldı

Tekirdağ Valisi Muazzez Saika başkanlığında Il YİKOB Derinti Salonu’nda Kadına Müteveccih Hovarda Savaşım İl Eş Güdüm, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı yapıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, Kadına Müteveccih Acul Savaşım Gösteri Planı kapsamında, kurumların yaptıkları cerrahi müdahale üzerine bilgelik verildi, bire bir eski toplantıda alınan kararlar değerlendirildi.

Toplantıda, kadına yönelik uçarı savaşım üzerine kullanılmamış rey ve öneriler sunuldu.

Share: