Tekirdağ’dan gücük kısa

Ergene Belediyesi şalter filosunu güçlendirdi.

Belediye Başkanı Rasim Yüksel, şehremaneti şantiyesinde düzenlenen törende, belediyenin saf kaynaklarıyla Celal Materyal Ofisi’nden (DMO) alınan 16+1 nefis iki bakir aracın hizmete başladığını söyledi.

Yüksel, Ergene Belediyesi’nin çok eskimemiş tıpkı uray olmasına rağmen bugüne büyüklüğünde tarihi hizmetlere imza attığını belirterek, “Mahallelerimizde eksiklerimiz varsa filhakika personellerimiz, müteahhitlerimiz şu anda çalışıyorlar. İlçemizde yüzde 90 oranında enfrastrüktür sorunu bitti. Yüzde 90 oranında sefer sorunu bayılmak üzere. Bittabi ki bunun yanı sıra Ergene Belediyesi toplumsal projelere imza atmaya devam ediyor. Içtimai projelerde de öncü başlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Ergene Belediyesi envanterine kazandırılan araçlarla ait olarak üstelik bilgiler veren Başbuğ Yüksel, “Bugüne kadar ilçemizde 3 minibüs, 2 kepçe, silindir, greyder, marazlı aktarım ambulansı, otobüs, araba, 6 gübür kamyonu, yol süpürgesi, hamal römork, 5 panelvan, 4 çift kabine pikap, 1 sepetli vinç, 3 damperli kamyon, akarsu tankeri kazandırdık. Zaman de iki pasaj minibüs kazandırdık. Bir panelvan ve ayrımsız kamyonet doğmak üzere iki kurgu daha bir hafta içerisinde geliyor.” diyerek konuştu.

Dertli Belediyesi mektepli bursunu 500 liradan 800 liraya yükseltti

Dertli Belediyesi Eylül Ayı Yalınç Divan Toplantısı’nda görüş birliği ile alınan kararla “Çorlu’nun Filizleri” projesi kapsamında bedava yüksek tahsil bursu alacak öğrenci sayısı ile burs bedeli artırıldı.

2021-2022 eğitim bilimi ve öğretim yılında Çorlu’nun Filizleri Projesi kapsamında başlatılan ve aileleri Hastalıklı’da tevakkuf eden ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine Hastalıklı Atatürk Evi’nden elde edilen dirimsel ile verilen “Yüksek Tahsil Burs Yardımı” düz öğrenci sayısı ve burs bedelleri güncellendi.

Çorlu Belediyesi Ilkgüz Ayı Gösterişsiz Sedir Toplantısı’nda Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından alınan ve düşünce birliğiyle akseptans edilen karar neticesinde 9 ay süresince tahsil bursu düzlük mektepli sayısı 50’den 80’e, burs bedeli ise 500 liradan 800 liraya yükseltildi.

Share: