TMO’nun fındık alımları 31 Mabeyin tarihine kadar devam edecek

Yerey Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) Ordu’bile fındık alımlarını 31 Açıklık 2022 tarihine kadar sürdüreceği, bu tarihe büyüklüğünde randevuların de kilitsiz küreksiz olacağı bildirildi.

TMO, Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde bakir sezon fındık alımına 22 Ağustos 2022 tarihinde başladı. Bu tarihten itibaren herkes üzerinden termin oluşturan üreticiler, fındıklarını TMO gurur noktasına getirmeyi sürdürüyor. TMO’ya mahsullerini getiren üreticiler, 50 randıman fındıklarını 52 teklik ve üstünde fiyattan satabildiklerini, fiyatlardan kıvançlı olduklarını belirtiyor. Öte yandan TMO’nun 31 Boşluk 2022 tarihine kadar fındık alımlarına devam edeceği ve bu tarihe büyüklüğünde üreticilerin randevu oluşturabileceği öğrenildi.

TMO yetkililerinden öğrenilen bilgiye bakarak, bazı im kuruluşlarında alımların durdurulduğu şeklinde haberlerin yayınlandığı ve bunun tıraşçı olduğuna ilgi çekilerek, randevuların Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde planlandığı gibi yılsonuna büyüklüğünde devam edeceği bilgisine ulaşıldı. – KARGAŞA

Share: