Tokat haberleri: Yeşilyurt’un “Bu Mızıka Kazanır” projesine bağış

Malatya’nın Yeşilyurt Belediyesi, dezavantajlı durumdaki gençleri daha fazla sporla buluşturmak için başlattığı ‘Bu Mızıka Kazanır’ projesinden yağlık AK Tümen Genel Eşkal Yerel Yönetimler Başkanlığı vasıtasıyla ödüle layık görüldü.

2021 yılında Yeşilyurt İlçesinde gençlere yönelik sportif ve toplumsal yatırımlarından kıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sükse plaketi düzlük Yeşilyurt Belediye Reisi Mehmet Çınar, AK Öğür Umumi Minval Domestik Yönetimler Başkanlığı tarafından Ankara Payitaht Millet Bahçesinde düzenlenen ‘Tam Bana Göre’ Festivalinde benzeri misil henüz sükse plaketiyle ödüllendirildi.

Türkiye çapındaki yerli yönetimlerin gençlik projelerini değerlendirmeye alan DÜRÜST Tümen Genel Biçim Yerel Yönetimler Başkanlığı, Yeşilyurt İlçesinde dezavantajlı durumda olan gençleri henüz çok sporla buluşturmak, fiziki ve psikoloji gelişimlerine yardım sunmak, mıhlı ve aktif benzeri şekilde yetişmelerine imkan temyiz etmek için Yeşilyurt Şehremini Mehmet Çınar’ın talimatıyla başlatılan ‘Bu Mızıka Kazanır’ projesini ödüle müstahak gördü.

‘Deneyimsizlik ve Mülki Idare’ temalı gerçekleşen ‘Tam Bana Göre’ Festivaline katılarak, Türkiye’nin değişik kentlerinden ortaklık gösteren gençlerle bir araya mevrut Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, verilen ödülü AK Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin elinden aldı.

Yeşilyurt Belediyesi tarafından açılan standı ülfet ederek gençlere müteveccih yatırımlar üzerine hikmet kayran DOĞRU Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 2021 yılında Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüllendirilen Komutan Çınar’ı gençlere verdiği ehemmiyet ve değerden kıran aynı el henüz kutlama ederek ödülü takdim etti.

Yeşilyurt’ta ki dezavantajlı durumdaki gençleri sporla buluşturmak için başlattıkları ‘Bu Mızıka Kazanır’ projesinin DOĞRU Fırka Genel Tarz Yerel Yönetimler Başkanlığı eliyle ödüle layık görülmesinin sevincini yaşadıklarını söyleyen Yeşilyurt Şehremini Mehmet Çınar, geçtiğimiz yıl olduğu kabilinden bu yılda Yeşilyurt Belediyesini ödüllendiren Cumhur Reisi ve AK Tümen Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile SELIM Tümen Genel Kalıp Yerel Yönetim Başkanlığı ile DOĞRU Öğür Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye teşekkürlerini sundu.

“Gençlerin ve Gençliğin Belediyesi’ sloganıyla hayata geçirdikleri projelerle Türkiye çapında gençlere arz aşkın envestisman özne belediyeler arasında geçmiş sıralarda düz aldıklarına dikkat calip Yeşilyurt Şehremini Mehmet Çınar, “Toyluk yatırımlarımızdan hava ayrımsız öğün elan DÜRÜST Tümen Umumi Merkezimiz eliyle ödüllendirilmenin onurunu yaşıyoruz. Geleceğimizin teminatı nadir gençlerimizi geleceğe sunu sunturlu şekilde alıştırmak, onlara dolgunca tıpkı gelecek arz etmek adına hayata geçirdiğimiz projelerle mutluluk çapında gençlere sunma fazla yatırım yapan belediyeler arasına Yeşilyurt Belediyesini dahi yerleştirdik. İlçemizin dört bir tarafında hizmete sunduğumuz eskimemiş yavru spor sahalarıyla, robotik kodlama ve uygulayım bilimi atölyeleriyle, açtığımız kurslar, doğa yürüyüşleri ve ayrımlı spor etkinlikleriyle cahillik yatırımlarında rüştünü ispatlayan benzeri uray olmanın namuslu gururunu yaşıyoruz. 4 bini lisanslı kalkışmak amacıyla 24 bin sporcuya bakım fail benzeri belediye adına, ilçemizdeki dezavantajlı durumda olan gençlerimizi sporun birleştirici ruhu etrafında tıpkısı araya getirip kötü ortamlardan uzak tutup, hayalini

kurdukları hedeflere ulaşmalarına katkı arz etmek adına başlattığımız ‘Bu Bando Kazanır’ projemizle cahillik yatırımlarımıza farklı bire bir içki açmış olduk. İl Itimat Müdürlüğümüzün destekleriyle Deneyimsizlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüzün bünyesinde başlattığımız ‘Bu Mızıka Kazanır’ projemiz, DÜRÜST Parti Genel Şekil Yerel Yönetimler Başkanlığı eliyle değerlendirildi ve ödüle müstahak görüldü. Ankara Hükûmet Merkezi Millet Bahçesinde bitmeme eden ‘Tam Bana Göre’ Festivalinde açtığımız standımızı musahabe fail SELIM Fırka Umumi Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin elinden bu özel ödülü almanın gururunu yaşadık. Tığ bilcümle gençlerin belediyesiyiz. Herkesin ve herkesimin belediyesi kendisine ta hep gençlerimizin içtimai, kültürel, sanatsal ve sportif yönden çokça etkili benzeri şekilde yetişmesine şişman benzeri hassaslık gösteriyoruz. Tığ hep gençlerimizin kazanmasını, dolgunca ve güzel yetişmesini istiyoruz. Ödüle layık görülen ‘Bu Bando Kazanır’ projemiz ile bile haddinden fazla sayıda evladımıza iyicene şartlarda spor yapmalarını ve kendilerini yetiştirmelerini sağlıyoruz. İnşallah bu projeden yararlanan gençlerimizi gelecekte Milli Takımlarda göreceğiz, tığ onlara zevalsiz güven duyuyoruz. Güzeşte yıl Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığımız ödüle bu yıl bire bir yenisini daha eklemenin sadık mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ihsan gençlerimizdir, bu bergüzar Yeşilyurt’lularındır. Malatya’mızda tüvana mecmu gençler namına aldığımız bu bergüzar bizi eskimemiş projeler üretmeye, bakir yatırımlarda bulunmaya isteklendirme edecektir ve inşallah ilerleyici zamanlarda yeni ve farklı projelerimizle gine ödüller almaya bitmeme edeceğiz. Çünkü tığ çocuklarımızı ve gençlerimizi çok seviyoruz, onlara envestisman yapmaktan şişman bir esenlik alıyoruz. Aldığımız hediye Malatya’ya ve Yeşilyurt’a körpe uğurlu olsun” diye niteleyerek konuştu. – MALATYA

Share: