Tokat Valisi’nin elini sıkmadan geçen protestocu subayları salondan kovduğu ortaya artık

Tokat Valiliği’nde planlı 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda yaşanan bire bir olaya ilgili görüntüler ortaya daha çok. Resepsiyona familya sahipliği işleyen Tokat Valisi Numan Hatipoğlu ve eşi, gelenleri kapıda karşıladı. Çift, seçme gelenle tek biricik tokalaştı. Bu tam kalabalık bire bir askeri ekip kendilerini kapıda karşılayan Ilbay Numan Hatipoğlu’nun elini sıkmadı. Üste genişlik geçmiş kâin albayın içeriye telefonla konuşarak girdiği ve Vali’nin olduğu tarafa bakmadığı görüldü. O anlar içtimai medyada bile reaksiyon topladı.

YÜKSEK DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLDİ

Milli Savunma Bakanlığı vasıtasıyla söz konusu görüntülerle ait açıklama yapıldı. Metinde şu ifadeler saha aldı: “”30 Ağustos Galebe Bayramı münasebetiyle Tokat ilinde düzenlenen resepsiyonda meydana gelen ve hiçbir şekilde kabulü tür olmayan olaya karışanlar yönetimsel tahkikatın selameti bakımından birden görevden alınmış , yönetimsel anket heyeti oluşturularak olay tekmil yönleriyle incelenmiş, değerlendirilmiş ve bahis konusu personel haklarında lüzumlu iş yapılmak için Faziletkâr Sıkı Kuruluna irsal edilmiştir. TSK bünyesinde düzen bağı yani yasalara, kurallara uymak esastır . Menfi ahval katiyen akseptans edilemez. TSK binlerce yıllık tarihimizden süzülüp mevrut ulusal, manevi, mesleki değerlerimizden aldığı ilhamla milletinin emrinde, görevinin başındadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

VALİ HENÜZ SONRALARI YANLARINA GİDİP ÇIKIŞMIŞ

Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Gaye, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu ve eşinin elini sıkmadan, telefonla konuşarak önlerinden güzeşte askerlere ilgilendiren bakir tıpkısı detayı paylaştı. Buna göre Vali Numan Hatipoğlu o şeb, gayrı misafirlerin birlikte yerlerine geçmesinden sonra o subayların yanına gitti. Askerlere çıkışan Hatipoğlu’nun “Siz kimsiniz de böyle benzeri hadsizliği Cumhurbaşkanı’nı dubara fail tıpkı Vali’ye yapabiliyorsunuz? Bu elbet tıpkı cürettir. Burayı derhal terk edin” dediği öne sürüldü.

Share: