TOKİ Keşan’da 284 basamak yapacak

Keşan Şehremini Mustafa Helvacıoğlu, TOKİ’nin ilçede 284 ev yapacağını belirtti.

Helvacıoğlu, yaptığı mukayyet açıklamada, konutların Eskimemiş Mahalle’de yapılacağını belirtti.

Başvuru şartlarının şekillenmeye başladığını belirten Helvacıoğlu, “Keşan’daki vatandaşlarımız icar öder kadar eş sahibi olacak. Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesiyle Cumhuriyet Altını tarihinin yeryüzü balaban sosyal bölük projesi Keşan’a de uygulanarak, vatandaşa sunulacak.” ifadelerini kullandı.

İhalenin arkası sıra konutların yapılmaya başlanacağını rapor eden Helvacıoğlu, şunları kaydetti:

“Ilkin Reisicumhur Erdoğan girmek amacıyla, Yer Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Garaz Kurum’a, TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a, AK Fırka Edirne Saylav Fatma Aksal’a, İl Başkanı Belgin İba’ya, AK Tümen İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’a ve Halk İttifakı Üyesi MHP İlçe Başkanı Adnan İnan’a desteklerinden dolayı teşekkür ederim.

Şartlara bakarak 14 bin teklik altında geliri olan vatandaşların 240 kamer mehil ile konut sahibi olabilecek. Gençlerimize, emeklilerimize, engellilerimize, martir yakınlarımıza ve gazilerimize özel kontenjan olacak. Cumhuriyet Altını tarihinin bildirme iri toplumsal bölük projesi kapsamında Keşan’ımıza 284 hane yapılacak. Sayın Cumhurbaşkanımız 13 Eylül’de projenin detaylarını açıklayacak.”

Share: