Toroslar’da çoluk çocuk hisse senedi kulübü eğitimi aldı

Mersin’in suret kaymakamlık Toroslar Belediyesinin Kariyer Merkezi, çalıştıran arasında kurduğu köprü vazifesiyle hareket arayanların yüzünü güldürüyor.

Toroslar Belediye Reisi Atsız Afşın Yılmaz’ın istihdamın artırılmasına müteveccih projelerinden biri olan merkez, hayata geçtiği güdük ayrımsız müddet ortamında 223 kişinin ayrımlı meslek gruplarında işe yerleşmesini sağladı. Merkeze kayıt yaptıran gençler, Toroslar Belediyesi Kariyer Merkezi vasıtasıyla düzenlenen “İş Kulübü Eğitimini” tamamlayarak belgelerini aldı. Gençlerin kariyer planlamasına yardımcı olmak için düzenlenen eğitimde hisse senedi arama becerileri, işgücü, piyasa, özgeçmiş istihzar ve mülakat teknikleri konularında alanında ehlivukuf eğitimciler eliyle bilgiler verildi.

Toroslar Belediye Reisi Atsız Afşın Yılmaz, Kariyer Merkezi ile hem istihdam sağladıklarını hem da düzenledikleri eğitim bilimi çalışmalarıyla aksiyon arayanları iş hayatına hazırladıklarını söyledi. Kariyer Merkezinde ihtiyaca göre bir nice sektörde eğitimler verildiğini belirten Yılmaz, “Kentimizdeki firmalar, endüstri kuruluşları ve işyerlerinin adam kaynakları ile enformasyon halinde icraat yürütüyoruz. İş arayanları, firmaların personel talepleri çerçevesinde hareket pozisyonuna yönlendiriyoruz. İstihdam edilenlerin ortada yer alan lisans, önlisans, lise ve ilköğretim mezunu vatandaşlarımız, öz ve yeteneklerine göre hisse senedi başı yaptı. Kariyer Merkezimiz ile vatandaşlarımızın iş bulmalarına ve işverenlerin dahi kalifiye öge ihtiyacına çare olmaya bitmeme edeceğiz” şeklinde konuştu. – MERSİN

Share: