Trabzon genel haberleri: Trabzon’da viyadükler böyle süsleniyor

Trabzon’dahi viyadükler böyle süsleniyor

Boztepe Tüneli ile Bahçecik Tüneli beyninde kâin viyadüklerin duvarlarına yörenin doğasına makul görseller yapılıyor

TRABZON – Türkiye’nin sunu kibar site içi yolları arasında gösterilen Trabzon’daki bütün 28 km’lik Kanuncu Bulvarı’nda viyadük ve tünellerin yapımı sürerken, proje kapsamında viyadüklere huy temalı görseller yapılıyor.

Boztepe Tüneli ile Bahçecik Tüneli ortada mevcut ve şehrin siluetini bozduğu iddiasıyla tartışmalara bozukluk olan viyadüklerin duvarlarına kestirmece 1 kamer ilk yapılmaya başlanan natür temalı görseller özen çekiyor.

Şehrin Açıkça Mahallesi ile Akoluk ortada geçişi sağlayacak olan Çukurçayır 1 Tünelinde icraat devam ederken, özellikle Boztepe Mahallesi Cephanelik Sokak’ta çalışmalar yoğunlaştı. Bulvar üstünde kâin Bahçecik Tüneli’nin ise bu sene sonunda kadar ulaşıma açılması planlanıyor.

Trabzon’de 2011 yılında temeli atık ve muhteşem tıpkısı muvasala altyapısı yerine planlanan Kanuni Bulvarı’nın 2. kısmında çalışmalar sürüyor. Planlanan yolun yapımının yer yüce bölümünü köprü yol inşaatları oluştururken, Boztepe Tüneli ve Bahçecik Tüneli’nin de ortamında bulunduğu 5 km’lik kesimin Çukurçayır Kavşağına kadar olan kısmında çalışmalar kesintisiz sürüyor.

Viyadük duvarlarına natür figürleri yapılıyor

Boztepe Tüneli kısmındaki yapım alanındaki viyadüklerin tabyalarının kurulumu sürerken, tıpkısı yandan üstelik viyadük duvarlarına natür temalı resimler yapılıyor.

Yaklaşık 4 haftadan beri devam fail çalışmalarda 3 bin metrekare kadar alanda huy temalı resimler yapılırken arzulu ressamlardan Mustafa Arslan, şu esas büyüklüğünde kestirmece 2 bin 500-3 bin metre karelik alanda emek yaptıklarını belirterek “Heveskâr ressamım, cidar resimleri yapıyorum. Türkiye’nin bir nice durumunda buna benzer icraat yaptım. Merkezimiz İstanbul ve ağırlıklı olarak İstanbul’dahi çalışıyoruz. Trabzon’a geleli 3-4 hafta oldu kısaca 2 -3bin metre kare yer yaptık. Duvarın betonun çığlık görünüşünü ortadan kullanmak için natür temalı yeşil sarmaşıklar, ağaçlar buranın doğasına makul resimler yapıyoruz. Genellikle olumlu yönde tepkiler alıyoruz şu ana kadar pahal ayrımsız durumla karşılaşmadık. Dolayısıyla yaptığımız çalışmayla betonun yara görünümü ortadan kaldırıyoruz elan fena hâlde görünüyor” dedi.

Share: