Trabzon haberleri: Trabzon’da fuhuşla mücadele

Trabzon’de fuhuş ve kadın pazarlanmasını engellemeye yönelik çalışmalarını sürdüren polis güçleri ekiplerince sonuç 10 ayda planlı fuhuş operasyonlarında 204 kadın üzerine muamelat yapıldı.

Trabzon Inanma Müdürlüğü Güvenlik Idarehane Müdürlüğü Aktöre Kürsü Amirliği ekipleri fuhuş ve karı pazarlanmasını engellemeye müteveccih çalışmalarını sürdürüyor. Hele kent merkezindeki denetimlerini sıklaştıran polis ekiplerince fuhuş çetelerine ve suç örgütlerine ayn açtırılmıyor. Kentsel inkılap çalışmaları kapsamında fuhuş çetelerinin çöreklendiği Çömlekçi mahallesindeki otellerin yıkılmasının arkası sıra aşiyan tutulan lalettayin kiralık sülale ve apartlara de sıkça teftiş yapılırken, içtimai medya üzerinden ışık paylaşarak eşeysel pazar teklifinde mevcut kişiler polis güçleri ekiplerinin yaptıkları siber devriye takılıyor.

2022 yılının serencam 10 ayında 204 karı için iş yapılırken, kâh otel ve apartlar ise Zührevi Emraz ve Fuhuşla Uğraş Komisyonunun verdiği kararla 90 ahit süreyle kapatıldı. Seksüel içerikli tekliflerle çevreye maraza verdiği tespit edilen kadınlarla ilgilendiren de çalışmalarını sürdüren polis güçleri ekiplerince Kabahatler Kanunu 37. maddesi kapsamında hayat başı 277 TL idari nakdî ceza uygulandı. Yakalanan kadınlar ve saha gerçekleştirme eden şahıslar karşı fuhşa heveslendirme aracılık ve yasaklama suçundan da soruşturma başlatılırken, yakalanan yabancı tabiiyetli kadınlar ise hastanedeki kontrollerinin peşi sıra hudut dışı edilmek amacıyla Göç İdaresi İl Müdürlüğü’ne teyit ediliyor.

Kimi arkalama istedi, bazı ise balkondan atlayarak kaçmaya çalıştı

Sovyetler Birliği’nin yıkılmasının ardından ecnebi uyruklu kadınların, fuhuş çetelerinin ve yanlışlık örgütlerinin çöreklendiği Çömlekçi mahallesi ile kentte başlanan fuhuş mücadelesinde polis güçleri ekiplerince yapılan operasyonlarda ortaya çıkartılan sistemler şaşırtıyordu. Fuhuş çeteleri yoluyla çalıştırılan kadınların olasılı tıpkısı baskında yakalanmaması üzere yapı katlarında, tuvaletlerde ve odalarda bilinmeyen geçitler oluşturulurken, bazı otellerde ise alarm sistemi yapılıyordu. Otel odalarına ilişkin alarm ve azrail sistemi yardımıyla ekiplerin denetimi sırasında odalara kurulan alarmla uyarılarak odalardaki şahısların kaçmasının sağlanıyordu. Çömlekçi mahallesinde geçtiğimizde sene başlanan kentsel tahavvül projesi ile çoğunluğu fuhuş amaçlı beğenilen oteller yıkılırken, bu öğün kiralık eş ve apartlar sarrafiye göstermeye başladı. Ortahisar ilçesindeki aynı eve yeğin düzenleyen polis güçleri ekiplerini fark eden 2 ecnebi uyruklu karı balkondan atlayarak kaçmaya çalıştı. Balkondan atlamalarına rağmen polis güçleri ekiplerinden kaçamayan 2 avrat yaralanırken, yapılan tedavilerinin ardından hudut dışı edildi.

Trabzon’birlikte yaşanan enteresan bire bir olayda ise kafeteryada tanıştığı ayrımsız gönül ile 100 dolar karşılığında fuhuş açmak için otele giden yabancı uyruklu avrat alışveriş öncesi dünyalık isteyince tartışma yaşandı. Polisi arayarak müzaheret isteyen karı elan sonraları hudut dışı edildi. – TRABZON

Share: