Trabzon’da sabık yıl ambulans helikopterle 298 sökel nakledildi

Trabzon’da 2022 yılında cankurtaran helikopterle 298 hastanın naklinin gerçekleştirildiği bildirildi.

İl Esenlik Müdürü Kağan Mahir, yaptığı yazılmış açıklamada, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki cankurtaran helikopterin, sabık yılın çatlak ayında ülke ve devlet dışında kalkışmak amacıyla 14 hastanın naklini gerçekleştirdiğini belirtti.

Ambulans helikopterin 2022 yılı toplamında 298 hastanın naklini yaptığını nâkil Çevrimli, “İlimizde 2009 yılı Ilk Teşrin ayından bu yana hizmet sunan ambulans helikopterlerimiz ücretsiz kendisine lüzumlu görülen seçme durumda ilimiz ile beraber, çevre illerimizdeki vatandaşlarımızın yardımına koşuyor.” ifadesini kullandı.

Dirayetli, mabeyin ayındaki pestil nakillerine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Bu hastalarımızdan 13’ü gelecek sondaj ve tedavilerinin yapılması için Vakfıkebir ve Of ilçelerimizden alınarak, esasen ilimizdeki Kanuncu Eğitim ve Araştırı, Ahi Dünya Döş Ruh Damar Cerrahisi Eğitim Araştırı ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanelerimize nakillerini gerçekleştirdik. Bu 14 hastamızdan birini ise Karadeniz Beceri Üniversitesi Farabi Hastanesinde otama gördükten sonra Giresun Yetişek ve Araştırma Hastanesine naklettik.”

Hakan Mahir, afiyet ordusunun layenkati demeden vatandaşın yanı sıra olduğunu vurguladı.

Share: