TRAFİK KAZALARI MOBESE KAMERASINDA

EMNİYET Genel Müdürlüğü, 260 kişinin hayatını kaybettiği, 30 bin 297 kişinin ise yaralandığı temmuz ayında meydana mevrut ve mobese kamerasına yansıyan gidiş geliş kazalarının görüntülerini paylaştı.

Inanma Genel Müdürlüğü Gidiş Geliş Başkanlığı, orak ayı ayında meydana mevrut gidiş geliş kazalarından Adana, Burdur, Hatay, İzmir, Kütahya, Malatya, Niğde, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tokat ve Tunceli üstelik mobese kameralarına yansıyan görüntüleri paylaştı. Trafik Başkanlığı verilerine bakarak orak ayı ayında, Türkiye genelinde 213’ü kişioğlu, 18 bin 693’ü yaralanmalı, 22 bin 857’si hasarlı kalkışmak için toplam 41 bin 763 trafik kazası meydana geldi. Kazalarda 30 bin 297 güç yaralandı, 260 sevimli da hayatını kaybetti. Yılın ilk 7 ayında trafik kazalarında ölenlerin sayısı 1180’e daha çok. Orak Ayı ayında arz haddinden fazla kaymakamlık gidiş geliş kazası, İstanbul’da oldu. İstanbul’da adam, yaralanmalı ve maddesel hasarlı mecmu 4 bin 503 kaymakamlık meydana geldi, bu kazalarda 10 hayat hayatını kaybetti. İstanbul’u Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa takip etti. Bildirme az kazanın yaşandığı şehirler ise Ardahan, Bayburt ve Hakkari oldu. Temmuzda 19 bin 254 sürücü da alkollü namına çevirgeç kullanırken yakalandı. Denetimlerde 1 milyon 661 bin 318 gidiş geliş cezası uygulanırken, 108 bin 676 şalter ise trafikten menedildi.

Öte yandan gidiş geliş kazalarında sunma yoğun tanıdık sürücü hataları, şöyle sıralandı

‘Araç hızını kez, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak, kavşak derbent ve kaplamanın sıkı olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak, şerit strateji ve tağyir kuralına uymamak, arkadan zedelenmek, dolaşma kurallarına uymamak, al mum veya görevlinin dur işaretinde durmamak, taşıt giremez trafik işareti bulunan yerlere gidermek, geçici ve ekol geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş hakkı susmak, alkollü namına şalter soldurmak, begayet hemencecik açacak bağışlamak, mürur yasağı olan yerlerden terk etmek ve kusurlu şekilde veya yasak olan yerlere otopark etmeköShare: