Trakya’daki okullarda uzlaşma eğitimi başladı

Trakya’daki anaokulu ve ilkokul bir numara sınıflarda harmoni eğitimi başladı.

Milli Yetişek Bakanlığınca makbul harmoni eğitimi programı kapsamında çocuklar velileriyle okula geldi. Öğrenciler ile veliler ekol binalarına makbuz.

Edirne’bile öğrenim görecekleri okullara aileleriyle gelen minik öğrenciler, okula başlamanın mutluluğunu yaşadı.

Kırklareli’nde ise Atatürk İlkokuluna sabah saatlerinde mevrut öğrenciler ile velilere uyum eğitimi programı kapsamında hikmet verildi.

Daha bilahare okul binasına alınan mektepli ile velileri binayı gezdi.

Velilerden Serhat Solmaz, AA muhabirine, Milli Yetişek Bakanlığının neva eğitimine velileri dahi karışma etmesini çok müspet karşıladıklarını söyledi.

Her ilkin çok eke olduğunu ifade eden Solmaz, geçmiş devir velilerle gelişigüzel olan çocukların okula uyumlarının daha yalın kat olacağına inandıklarını belirtti.

Çocukları kadar ateşin olduklarını dile getiren Solmaz, “Tabiatıyla ki çocuğumuz okula başlıyor sonuçta. Galeyan olanaksız mı? İnşallah hayırlısıyla başladığı kabilinden hayırlısıyla bitirir. İyi benzeri eğitim bilimi tamamlar, bol aynı iz sahibi evet. Kollar geçmiş devir daha ufak oldukları için okulda bayağı zorlanıyorlar. Aileyle birlikte önceki haset atlatırlarsa, elan abat, henüz kıytırık benzeri uyum sağlayacaklarına inanıyorum. Bundan kıran Milli Yetişek Bakanlığını destekliyorum. Mantık aynı yaklaşımda bulunmuşlar.” diye konuştu.

Veli Öncü Erdoğan üstelik okulun ilk haset çocuğuna eşlik ederek, okula henüz aceleci ahenk sağlamasına koruyucu olacağını kaydetti.

Birinci sınıfa başlayan Aras Veli Erdoğan ise okula başladığı amacıyla mutlu olduğunu belirtti.

Tekirdağ’bile üstelik öğrenciler velileriyle uzlaşma eğitimlerine başladı.Share: