Tunceli gündem haberleri: Terörden arındırılan Tunceli yaylarına gezgin lavabolar gönderildi

Terörden arındırılan Tunceli yaylarına seyyar lavabolar gönderildi

Tunceli’nin kırsal kesimlerine yaylacılar için lavabo ve duş konteynerleri yerleştirildi

TUNCELİ Devletin kalburüstü operasyonları sonucu terörden arındırılan Tunceli’nin rustik kesimlerinde hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar üzere vilayet aracılığıyla yaşamlarını kolaylaştırmak üzere duş ve ayakyolu konteynerleri gönderildi.

Tunceli Valiliği öncülüğünde DAP İdaresi ve İl Hususi İdaresinin de destekleriyle, devletin kalburüstü operasyonları ile terörden arınan Tunceli’nin rustik alanlarına hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar amacıyla duş ve ayakyolu konteynerleri yerleştirildi. İl Özel İdaresi bahçesinde tanıtılan konteynerleri inceleyici Tunceli Valisi Mehmet Mürtefi Özkan, vatandaşların karşı terini ekmeğe dönüştürmeleri çalışmalarının bitmeme ettiğini belirterek, 2 yıl kabilinden bodur süre içerisinde 200 kilometrelik mera ve yaylalardaki hayvan sulama tesislerini hayata geçirdiklerini söyledi.

“Yayla ve meralarımızdaki yasakları kaldırdık”

Coğrafyasıyla tabiat harikası olan insanıyla etkili ve okkalı olan Tunceli’nin senelerce yıldırı örgütlerinin baskısı altında kaldığını nâkil Tunceli Valisi Mehmet Uca Özkan, “Tunceli terör örgütlerinin açtığı yaraları bağrında taşımıştır. Bugünlerde ise çokça şükür hayat kenti olan Tunceli ilimiz Cumhurbaşkanımızın himayeleri bakanlarımızın ve bakanlıklarımızın desteği yerli kalkınma ajanslarımızın desteği ve arkadaşlarımızın gayreti ile bu yaraları sarmaya yarım yamalak artan hizmetleri gidermeye bitmeme ediyoruz. Vakit Kaybetmeden içtimai alanda site merkezlerinde kim çalışmalarla değil Tunceli ilimiz artık kırsalında da el ve akarsu hizmetleri bunun beraberinde de tarım ve hayvancılık alanında üstelik kez yürümeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda yaylalarımız ve meralarımızda önceleri terörden mevrut yasakları kaldırdık daha çok insanımız bu alanları emeği ve alın teri ile ekonomimize kazandırır kuzuluk geldi. Bu süreçte insanlarımızın plato ve meralarda kim yaşantısını kolaylaştırmak için İl Hususi İdare ve DAP İdaremiz, Fırat Kalkınma Ajansımız, Tarım ve Orman Bakanlığımız ve kül kurumlarımızla alay malay çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz. 2 sene kabilinden gelişmemiş müddet içerisinde 200 kilometre civarında bakir otlak ve plato yollarını hayvan sulama tesislerini boyuna hayata buyurmak amacıyla gayret gösteriyorlar. Bundan sonrasında birlikte seçilmiş ve güzelim coğrafyamızı insanımıza hem aynı gösteriş hem bile cebin terini ekmeğe dönüştüreceği bir kayran haline değirmek amacıyla çalışmalarımız bitmeme ediyor. Bugün burada benzeri kısmını gördüğünüz icraat inşallah DAP idaremizin desteği İl Özel İdaremizin birlikte katkısıyla bitmeme edecek. İnşallah hedeflediğimiz ayrımsız turizm, tarım ve sporla dosdoğru yaşam kenti yerine düşündüğümüz Tunceli ilimiz çok güdük aynı zamanda Cumhurbaşkanımızın himayeleri ve arkadaşlarımızın gayreti ile ulaşacak” dedi.

Share: