Türk çoban köpekleri mülevven görüntüler oluşturdu

Türk çoban köpekleri renkli görüntüler oluşturdu

ÇORUM – Çorum’da WAD Türkiye Şampiyonası Türk Çoban, Av ve Nokta Köpekleri Irk Standartları Yarışması düzenlendi.

Çorum Belediyesi karı sahipliğinde gerçekleştirilen WAD Türkiye Şampiyonası’nda Türk çoban köpeği ırkları podyuma çıkarak birincilik üzere yarıştı. Firez Park’ta düzenlenen yarışmada Türkiye’nin birçok ilinden getirilen köpek podyumda hünerlerini sergiledi. Tonya finosu, malaklı, kangal, boz, Küçük Asya güdücü köpeği, Akbaş, Türk palisi, Karadeniz çoban köpeği kategorilerinde yarışan köpekler, ırklarının özelliklerine bakarak değerlendirmeye alındı. Yarışmada, etap düzlük köpeklere dürü mama ve madalya verildi.

Uluslararası Avrasya Kapik Irkları (Kinoloji) ve Sokak Köpeklerini Esirgeme Ihya Federasyonu Domestik ve Milli Irklar Başkanı Akın Tülübaş, WAD Türkiye Şampiyonasının 7. Etabını Çorum’da yaptıklarını belirterek, “Haddinden Fazla iyicene atmosfer var. Beklentilerimizin üstünde benzeri yapılanma oldu. Çorum Belediyesi’nin çok balaban destekleri oldu. Belediyemize verdiği katkılardan kontekst teşekkür ediyorum. Köpeklerin genel kalitesi ve sağlıklarına baktığımız antlaşma Çorum haddinden fazla kalburüstü. 250 civarında anahtar yaptık. Yarışmaya Çorum’un yanında Amasya, Tokat, Samsun, Trabzon, Ankara, Sivas, Rize üzere illerden paydaşlık var” dedi

Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü birlikte, Türk güdücü köpeği ırklarının tanıtılması ve toplumda farkındalık oluşturulması için hakeza tıpkısı organize düzenlediklerinin tabir ederek, “Pir bire bir kodifikasyon. Çocuklarımız, ailelerimiz burada. Çorum Belediyesi olarak bu soy organizasyonları düzenlemeye bitmeme edeceğiz. 10’un üzerinde ilden paydaşlık var. Yarışmacılara başarılar diliyoruz” diyerek konuştu.

Share: