Türk yelkencilerden iri sükse

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi eliyle bu yıl 6.’sı planlı Arsıulusal Süleymanpaşa Cup yelkenli yarışları sona erdi.

Süleymanpaşa Belediyesi vasıtasıyla kombinasyon edilen ve bu yıl 6. kez gerçekleştirilen Uluslararası Süleymanpaşa Cup yelken yarışları 8 ülkeden 313 sporcunun katılımı ile sona erdi. Yarışmanın serencam gününde yelkenci sporcular, hazırlıklarını tamamladıktan sonradan yelkenlerini Marmara Denizi’nin serin sularına bıraktı. Çağ boyu süren yelken yarışlarında ayrımlı ülkelerden yelkenciler, kıyasıya savaşım etti. Ilkokul dönme süren Arsıulusal Yelken yarışları sona ererken, yelkenciler üzere kentte kâin Rumeli İskelesinde hediye töreni düzenlendi.

Tekirdağ’da planlı Arsıulusal Süleymanpaşa Cup yelken yarışlarına Azerbaycan, Bulgaristan, Yıldız Makedonya, Malta, Yunanistan, Tayland, Ukrayna ve Türkiye’den 313 sporcu katıldı.

Ödül töreninde dereceye giren sporculara biricik biricik kupaları verildi. 8 ülkenin katılımı ile 8 kategoride planlı yarışmalar sonucunda Türk Yelkenciler adeta ödüllere ambargo koydu. Türk yelkenciler tekmil kategorilerde Türk Bayrağını dalgalandırarak ödüllerini aldı.

Ödül töreninde izah yapan Süleymanpaşa Şehremini Cüneyt Yüksel, “Aslında kâffesi bizim amacıyla birinci. Katılan herkese teşekkür ediyorum. Tebriklerimi sunuyorum. 8 ülkeden 28 kulüp 313 sportmen ile yarışmalar düzenlendi. İnşallah önümüzdeki sene yine bu zamanlarda çok büyük aynı organizasyon ile gene karşınızda olacağız. Rastgele yıl üzerine az buçuk henüz koyarak turnuvayı ilerletiyoruz. Burada çalışma veren herkese teşekkürname ediyorum. Lazım idarecilerimiz, lüzumlu hocalarımız balaban mesai veriyor. Bu düzenleme Süleymanpaşa’mızın tanıtımı zarfında füru iri tıpkısı gaye üstleniyorlar” dedi. – TEKİRDAĞ

Share: