Tuttukları balıkları ayan artırmada satıp, parasını depremzedelere bağışladılar

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak tarafından düzenlenen balık mezatında balıkçılar, tuttukları balıkların parasını depremzedeler üzere bağışladı. Belirtik artırmada balıklardan 233 bin dirimsel elde edildi.

Muğla İl Ekincilik ve Orman Müdürü Hazar Saylak eliyle Muğla’nın yan ilçelerindeki balıkçılarla alay malay depremzedeler için balık mezatı düzenlemeye başladı. Bodrum’da düzenlenen mezata balıkçılar ağırbaşlı deste gösterdi. Geceleyin balığa sâdır balıkçılar, ağlarını depremzedeler için denize bıraktı. Çoğalan geçen avın ardından balıklar mezatta satıldı. Vatandaşlar balıkları değerinin üstünde alarak depremzedelere yardım etti. Kilosu 300 liralık olan balıklar, 5-15 bin liralık arasında satıldı. İl Müdürü Saylak’ın şahsen yönettiği mezattan 233 bin teklik dirimsel elde edildi. Muğla’nın değişik ilçelerinde bile düzenlenecek olan mezatların arkası sıra elde edilen tüm gelirin AFAD’a bağışlanacağı öğrenildi.

Müdür Saylak, kıran bölgesi için arkalama mezatı düzenlediğini belirterek, “Yaşadığımız depremin arkası sıra bizler birlikte elimizden geleni yapıyoruz. Çiftçilerimizden bir nice bergüzar aldık ve ilettik. Deminden birlikte balık mezatı yaparak elde edeceğimiz geliri AFAD’a bağışlayıp aynı nebze bile olsa depremzede vatandaşlarımızın yarasını sarmaya çalışacağız” dedi. – MUĞLA

Share: