Ukrayna ordusu: Rusya 40’tan çok iskân yerine cüretkâr düzenledi

Ukrayna Erkânıharbiyeiumumiye Başkanlığı, Rusya’nın akıbet tıpkısı günde 5 roket, 30 gelgel saldırısı ve 100’den aşkın Çok Namlulu Bazuka Sistemi (MLRS) saldırısı düzenleyerek talih genelinde 40’tan aşkın iskân yerini vurduğunu duyurdu.

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, saldırıların Dnipro, Harkiv, Herson bölgelerini uğur aldığı ifade edildi. Açıklamada, “Geçtiğimiz dönem boyunca, düşman 5 roket ve 30 kadar albeni saldırısı ve 100’den aşkın MLRS saldırısı düzenledi. 40’tan çok yerleşim yeri antagonist saldırılarıyla vuruldu” denildi.

“RUSLAR, BÖLGELERİ TUTMAYA ÇALIŞIYOR”

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Rusya’nın ele geçirdiği bölgeleri tutmaya çalıştığı belirtilerek, “Düşman, eğreti yerine ele geçirilen bölgeleri tutmaya çalışıyor. Ukrayna ordusunun eylemlerini kısıtlamaya yoğunlaştırıyor, ayrımsız zamanda Bahmut ve Avdiyivka yönlerinde saldırılar düzenliyor. Akıbet 24 saat içre, Ukrayna ordusu, Ivanhrad, Bahmut, Bakhmutske, Soledar, Kurdyumivka, Krasnohorivka, Novomykhailivka, Nevelske ve Ternova yerleşme bölgelerinde işgalcilerin saldırılarını püskürttü” ifadeleri kullanıldı.

Share: