Ukraynalı torunlar, Antalya’da zooloji bahçesini gezdi

Cidal dolayısıyla Ukrayna’daki yetimhanelerden Türkiye’ye getirilen torunlar, ruhsal bindi çalışmaları kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi Zooloji Bahçesi ve Natürel Yaşam Parkı’nı gezdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Antalya’daki değişik otellere yerleştirilen Ukraynalı çocuklar, mütenevvi aktivitelerle günlerini geçiriyor.

Çocuklara maneviyat icat etmek ve savaşın izlerini bir nebze de olsa konuşmak amacıyla Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde Hayvanat Bahçesi ve Katıksız Dirim Parkı’na seyahat düzenlendi.

Parkı gezen çocuklar, hele hanım, inatçı, flamingo, zebra ve kangurulara büyük bent gösterdi. Dallar, veterinerler gözetiminde kafeslerinden çıkarılan tavşanları birlikte bayıla bayıla hayvanlara dokunmanın ve onları sevmenin mutluluğunu yaşadı.

Açıklamada görüşlerine düzlük verilen Antalya Hayvan Bilimi Bahçesi ve Doğa Parkı Sorumlu Baytar Hekimi Aygül Arsun, Ukraynalı çocukları konuk etmekten mutlu olduklarını belirtti.

Çocukların dörtköşe ayakyolu geçirmeleri amacıyla ellerinden geleni yaptıklarını nâkil Arsun, “Savaştan yer çok etkilenen barışma ayrıntılar oluyor. Onların biraz yüzlerinin gülmesi ve savaşın stresinden, üzüntüsünden uzaklaşmalarını istedik.” ifadesini kullandı.

Share: