Uluslararası Halat Çekmece Şampiyonası Silifke’de yapıldı

– Uluslararası Halat Çekme Şampiyonası Silifke’birlikte yapıldı

Türkiye Halat Çekme Milli Takımı, Azerbaycan Milli Takımı’nı 2-1 yendi

MERSİN – Türkiye Halat Çekme Federasyonu ile Azerbaycan Halat Incizap Federasyonu, 8 Kasım Karabağ’ın Halas Günü zımnında Silifke’bile Uluslararası Halat Çekme Şampiyonası düzenlendi.

Türkiye Halat Çekmece Federasyonu ile Silifke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizesinde Martir İbrahim Okuyucu Mecbur Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonaya Türkiye ve Azerbaycan milli takımları ile ilçedeki okulların öğretmenlerinden oluşan takımlar katıldı.

Türkiye genelinde halat incizap sporunu yaygınlaştırmayı ve sevdirmeyi amaçlayan şampiyonada Türkiye Halat Çekme Milli Takımı, Azerbaycan’ı 2-1 aşınmış etti.

Şampiyonluk böylecene takımlara kupa ve iştirak belgelerini Türkiye Halat Çekme Federasyonu Başkanı Eray Aldemir, Azerbaycan Halat Incizap Federasyonu Başkanı Elnure Şıkaliyev ve İlçe Milli Yetişek Müdürü Mustafa Sezgin verdi.

Türkiye Halat Çekme Federasyonu Başkanı Eray Aldemir, yaptığı açıklamada, “Karabağ’ın Kurtuluş Günü’nde Mersin’in Silifke ilçesinde uluslararası halat incizap şampiyonası düzenledik. Bu şampiyonada Azerbaycan Milli Takımı, mızıka halinde Silifke’ye geldiler. Türk ve Azerbaycan milli takımlarımızın şampiyonamıza hasep katmasıyla birincilik ve ikincilik kupalarını takdim ettik. Şampiyonluk Türk devletlerinin bir arada birbirine eş çıkması, Karabağ Kurtuluş Haset’nün hususi benzeri dönme olduğundan muhit düzenlendi” dedi.

Azerbaycan Halat Incizap Federasyonu Başkanı Elnure Şıkaliyev da, “Bugün bizim galibiyet günümüz. Bizim çokça yüce, eke bire bir günümüz. Bize Karabağ savaşında bindi oldular, bugün birlikte güzel benzeri konkur oldu. Bizim için de çok anlı şanlı oldu. Seçme şey amacıyla çokça teşekkürname ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: