Vali Belletici, öğretmeninin Öğretmenler Günü’nü kutladı

Ilbay Koç, öğretmeninin Öğretmenler Haset’nü kutladı

NİĞDE 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü zımnında Niğde Adamakıllı Sanatlar Lisesi öğrencileri eliyle hazırlanan ‘Portrelerle Şehit Öğretmenlerimiz’ temalı suret sergisi açılışı gerçekleştirildi.

Programda Ilbay Mustafa Antrenör öğrenciliğinde Rize Esenlik Lisesi Müdürü olan ve deminden Niğde 75. Sene Mehmet Göker Mesleksel ve Maharet Rum Lisesinde görev yapan öğretmeni Kemal Dikici ve eşi Şengül Terzi’ye çiçek ve bergüzar arz etti. Ilbay Mustafa Çalıştırıcı, İl Firez Merkezi’ndeki programda yaptığı konuşmada, öğrencileri aklın ve bilimin rehberliğinde yetiştiren öğretmelerin, geleceğin gerçeklik mimarları olduğunu ifade etti. Vali Koç; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün üstelik; ‘Dünyanın her tarafında öğretmenler, âdem topluluğunun sunma fedakar ve saygıdeğer unsurlarıdır’ sözleriyle önemini belirttiği siz altın öğretmenlerimizin, ‘Öğretmenler Günü’nü rastgele sene tıpkısı keyif ve heyecanla kutluyoruz. Çocuklarımızı dostça, şefkatle, ilimle, irfanla, ahlakla, faziletle donatınız. Onları itina ile yetiştiriniz ve sunu önemlisi bol benzeri eş olmalarını sağlayınız. Seçme çocuğumuzun özel olduğuna inanarak ilişki ve kabiliyetleri doğrultusunda onları geleceğe hazırlayınız” dedi. Vali Antrenör, konuşmasının ardından öğrenciliğinde Rize Afiyet Lisesi Müdürü olan ve halen Niğde 75. Sene Mehmet Göker Mesleki ve Ustalık Rum Lisesinde fariza eden öğretmeni Kemal Dikişçi ve eşi Şengül Dikişçi’ye çiçek ve bağış arz etti. Niğde İl Milli Yetişek Müdürü Halil İbrahim Yaşar ise programda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Başağın yetişmesine engel, zararlı otlar değil; çiftçinin ihmalidir. Bu sebeple üstelik milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden hareketli, uygarlık itibarıyla dünyaya benzer olmasında ve öğrencilerin bu idealde yetiştirmesinde öğretmenlerin katkısına valör biçilemez.”

Programda, Güzelce Sanatlar Lisesi sarıklı ve öğrencileri müzik dinletisi ile oratoryo ve halk oyunları gösterisi sundu, aday öğretmenler kasem etti ve tekaüt olan öğretmenlere Hizmet Izzetinefis Belgesi verildi.

Share: