Vali Kızılkaya; “Köylerimizde akarsu sorunu bitene kadar çalışmalarımızı sürdürmeye bitmeme edeceğiz”

Bilecik Valisi Dr. Eksiksizlik Kızılkaya, Kınık Köyü’nde Bilecik Valiliği İl Hususi İdaresi yoluyla yapılan akarsu deposunu inceledi.

Kınık Köyü’nde bulunan deponun yetersizliği ve içme suyu hatlarının yıpranmasından çevre başlatılan icraat çerçevesinde 2022 yılı içerisinde ayrımsız adet 75 tonluk parçalı su deposu, 800 metre içmece suyu hattı ve 1 kilometrelik kanalizasyon hattı yapılarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Bu sene yaptıkları çalışmalarla içmece suyunda güçlük güçlü yekpare köylere öncelik verildiğini vurgulayan Vali Kızılkaya, “2022 yılı içerisinde 100’den aşkın noktada İl Hususi İdaresi Akarsu ve Yol Hizmetleri Yazıhane Müdürlüğümüz faaliyetlerini yürüterek ihtiyaca göre akarsu deposu, içmece suyu hattı ve şebeke yapmıştır ve yapmaya da devam etmektedir. Köylerimizde akarsu sorunu bitene büyüklüğünde çalışmalarımızı sürdürmeye bitmeme edeceğiz. Ayrıca yaptığımız su depolarında dahi yenilenebilir erke kaynakları kullanılarak güneş panelleri yerleştirilmiş olup canlılık namevcut su depolarında güçlükle topu topu faaliyet mevcut yerlerde ise klorlama üniteleri elektriğini güneşten almaktadır. Yaptığımız çalışmalarda esas amacımız; vatandaşlarımızın saf suya ulaşmaları, kanalizasyon giderlerinin tamamlanması ve dosdoğru ayrımsız hayat sürmeleridir” diye niteleyerek ömre bedel olmasını diledi.

Kınık Köyü akarsu deposunu inceledikten sonraları Büyükelmalı Köyü’ne güzeşte Vali Kızılkaya, burada bile İl Özel İdaresi Kez ve Ulaşım Bölüm Müdürlüğü aracılığıyla yapılan 4,5 kilometrelik yunak asfalt çalışmasını inceledi. – BİLECİK

Share: