Vekil Kurum’dan içtimai göz projesi üzerine, “Destekleyeceğiz” diyen Kılıçdaroğlu’na karşılık: İsteseniz dahi istemeseniz bile bu konutları yapacağız

Cumhuriyet Altını tarihinin yeryüzü balaban içtimai ev projesinin tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Milyonların merakla beklediği projenin detayları Reisicumhur Erdoğan paylaşmış ve 14 Eylül’de başlayan başvurular gücük sürede 2 milyonu aşmıştı.

“AMACINI BİLİYORUM ERDOĞAN AMA BU İŞİN BAŞARILI OLMASINI İSTİYORUM”

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise içtimai ev projesiyle ilgilendiren içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı bakir paylaşımda “Akıbet dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve henüz bir nice ildeki ihaleleri iptal oldu. Çünkü müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen dahi ben dahi biliyoruz bu içtimai ev projesiyle amacını Erdoğan. Ama ben bu işin liyakatli olmasını istiyorum. Halkımızın hakeza bire bir projeye ihtiyacı var, siyasiler olarak, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Yeniden ediyorum, hazne garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bir rezalet henüz yaşansın istemiyoruz” dedi.

“‘BAY KEMAL PROJEYE KARŞI ÇIKTI’ HABERİ YAPTIR, SORUN DEĞİL”

Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, “Ha sen gene git, iletişim araçları görünümlü aparatlarına ‘Bay Kemal projeye alın çıktı’ haberi yaptır, sorun değil. Kâfi kim bu aksiyon olsun” ifadelerini kullandı.

BAKAN KURUM’DAN YANIT GECİKMEDİ

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Hedef Çekicilik, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun, “İlk Evim İlk İş Yerim Projesi”hangi ilişik sosyal medyadan yaptığı paylaşıma ait, “Ne Cumhuriyet tarihinin sunma balaban göz projesini havadan destekleyebiliyorsunuz hangi topyekun reddediyorsunuz. Siz isteseniz bile istemeseniz bile bu konutları yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

“SİZ İSTESENİZ BILE İSTEMESENİZ BIRLIKTE YAPACAĞIZ”

Hava, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı: “Sayın Kılıçdaroğlu, işiniz yumruk. Ne Cumhuriyet tarihinin en balaban basamak projesini açıktan destekleyebiliyorsunuz hangi topyekun reddediyorsunuz. Siz isteseniz bile istemeseniz birlikte bu konutları yapacağız. İlk temelleri Allah’ın izniyle ekim kocaoğlan bakımından atıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu konutların anahtarlarını vatandaşlarımıza dürü edecek. Milletimize şimdiden filinta, uğurlu olsun.”

KILIÇDAROĞLU, 4 PERIYOT GEÇMIŞ DA PAYLAŞIMLARDA BULUNMUŞTU

Geçtiğimiz günlerde birlikte sosyal konut projesine ilişik toplumsal iletişim araçları hesabından izah fail Kılıçdaroğlu, şunları söylemişti: “Ev meselesi gündemde. Tekraren ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş tıpkısı proje. Yıllardır ayrımsız hikaye. Erdoğan, biliyorum intihap öncesi para almak üzere yapıyorsun bunu. Ben sosyal devletin savunucusu adına toplumsal konutların yaygınlaşmasını canı içten istiyorum.

“BANKER ERDOĞAN MISIN SEN?”

Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden dirimsel güvencesi ver. Kuintet çeteleri semirttin, asıl fukara fukaranın konutu amacıyla güvence ver. Vermezsen, sen bile biliyorsun ki bu proje bitmeyecek. Gerçi alışkınsın sen gereksiz toprağa görünüşte beton harcı dökmeye…

Ben de buradan üstenme ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje ayrımsız Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları geda fukaradan, intihap sürecini akçalanmış cilt. Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be insan!”Share: