Vekil Süleyman Aristokrat, Türk bayrağını yakmaya çalışan zanlıların yakalandığını duyurdu

Suriye’nin kuzeyinde meydan düz ve Bağımsız Milletvekili Suriye Ordusu’nun kontrolü altındaki Azez kentinde çekildiği iddia edilen görüntülerde gazaplı benzeri grubun Türk bayrağını yakmaya çalıştığı anlar meydan aldı.

TEPKİ YAĞDI

Sosyal medyada videonun yayılmasının peşi sıra onlarca kullanıcı skandal olaya aksülamel gösterdi. Zafer Partisi Umumi Başkanı Beklenti Özdağ, “Suriyeliler, Ankara- Şam görüşmesini itiraz etmek amacıyla Suriye ve Türkiye’de olay çıkardılar. Türk dış politikasının nasıl olacağına karar vereceklermiş! Zafer Partisi’nin hangi büyüklüğünde esaslı olduğu ayrımsız kat daha ortaya imdi. Sığınmacılar Türkiye üzere tehdittir” açıklamasını yaptı.

YAKALANDILAR

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, bed kışkırtma sonrasında şahısların yakalandığını duyurdu. Soylu’nun paylaşımında şu ifadeler düz aldı: “Geçtiğimiz dolaşma Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi Azez’de kımıldatma ve tahrik için şanlı bayrağımızı yakma girişiminde bulunan A.E.H. ve ona arkalama eden M.H.; Güvenlik İstihbarat, Kilis Emniyet Müdürlüğümüz ve Azez Askeri Şurta’nın eş operasyonu ile yakalandı. Sair şüphelilerle ilgili tespit ve yakalanma çalışmaları devam ediyor.”Share: