Yalova Altınova depremzedeler için bir oldu

Yalova Altınova Belediyesi, 10 ilde büyük yıkıma bozukluk olan yüz yılın yeryüzü büyük felaketi için seferber oldu.

“Teşekkürler Altınova’m, Birlikteyiz Türkiye’m” sloganı ile depremin evvel anlarından itibaren harekete güzeşte Altınova Belediyesi, 7’den 77’ye vatandaşlar, esnaf ve sanayicilerin desteği ile bölgeye tonlarca gıda, çul, konteyner, gelişim makineleri ve çok sayıda personelle tarh yaptı. Altınova Belediyesi, Türkiye’yi yasa boğan depremle ilişik çok manalı ve nazik bire bir bindi kampanyası gerçekleştirdi.

Depremin gerçekleşmesinin ardından önce olarak belediye itfaiye aracı ve arama kurtarma ekibi ile Altınova Facia Gönüllüleri ve Fena Hâlde Hayat Derneği üyelerinden oluşan kestirmece 100 kişiyi bölgeye ulaştıran Altınova Belediyesi, uray araçları ve özel sektörün desteği ile bölgeye 9 tır, 2 kamyon, 1 hisse senedi makinesi, 1 çığlık, 1 vinç, 2 kamyon, 2 pikap, 1 paravan, 1 panelvan, 1 otobüs, 2 minibüs, 3 elektrik üreteci, 1 ayaklı fotoğraf, 1 excavator ile çokça sayıda kontrol istirdat ekipmanı gönderdi.

Rekor gıda ve giysi desteği

Arama kurtarma çalışmalarına katılmaları amacıyla ekipleri ve gene çalışmalar üstelik kullanılması üzere çokça sayıda aksiyon makinesi ve ekipmanı güdük müddet içerisinde bölgeye göndermeyi başaran Altınova Belediyesi, peşi sıra vatandaşlar, esnaf ve sanayicilerinde desteği ile acil ihtiyaç taleplerini karşılamak için seferberlik başlattı. 7’den 77’ye depremzedelere destek olmak için biricik yürek olan Altınovalılar, Şehremaneti Eş Güdüm Merkezine akış etti.

Altınova Belediyesi, kişi imkanları ve sanayicilerin desteği ile evgin gerekseme listesinin başında düzlük alan taşımalık, ranza, yatak, elektrik üreteci, 4 bin sayı battaniye, 500 üzerinde ısıtıcı, 18 bin skor hıfzıssıhha malzemesi, iyileştiren ürünler ve beceri malzemeleri güdük sürede yola çıkardı.

Ardından vatandaşlar ve esnafın desteği ile 23 bin skor don, 24 bin gıda kolisi, 10 bin skor içme suyu, 30 bin yabanlık aşındırmak malzemesi, binlerce bebek bezi, halı, yakacak odun, gübür konteynerleri ve daha birçok ihtiyaca yanıt veren malzemeleri yer sarsıntısı bölgesine gönderdi.

Başkan Ağızcıl zelzele bölgesinde

Deprem bindi çalışmalarının benzeri dakika olsun esasen ayrılmayan Altınova Belediye Reisi Dr. Güçlü Oral, depremden şişman hasar gören Hatay bölgesine üstelik giderek hem çalışmalara bindi, hem da depremzedelerin birlikte oldu. Beniz yılın felaketinin tüm Türkiye’yi dikçe sarstığına dikkat çekici Başbuğ Dr. Dayanıklı Ağızcıl, şöyle konuştu:

“Bu acının tarifi namevcut. Yalova namına bu acılarının hangi vukuf geldiğini sunma gür bilici illerin, vatandaşların başında geliyoruz. Onun amacıyla depremin geçmiş anından itibaren yegâne canevi olduk. Özellikle çocuklarımızın gösterdiği duyarlılık, yaklaşım beni çok etkiledi. İnşallah bu keskin günleri, bu pres günleri birlikte aşacağız. Yaralarımızı alay malay saracağız. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi sürekli etsin. Rabbim pir milletimizi korusun.” – YALOVA

Share: