Yalova’da 11 yaşındaki Elif, kumbarasındaki paraları depremzedelere bağışladı

Yalova’da 11 yaşındaki Elif, kumbarasındaki paraları depremzedelere bağışladı

YALOVA Yalova’da 5. derslik öğrencisi 11 yaşındaki Elif Okuyucu, 10 ilde çalışkan olan 7.7 ve 7.6 depremler sonrasında kestirmece 1 yıl kumbarasında biriktirdiği paraları depremzedeler amacıyla bağışladı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde 10 ilde yaşanan yıkımlar sonrasında bölgeye yardımlar devam ediyor. Yalova’da yardım kampanyasına bindi veren kişilerden birisi üstelik Kovanlık Çam Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Elif Okur oldu. Elif, yaklaşık 1 sene süresince kumbarasında biriktirdiği paraları depremzedeler için çekinti etmeden affetmek istedi. Durumu ailesine bildiren Elif, kumbarasını açarak sâdır nukut ve harçlıklarını birleştirdi ve annesiyle bankanın için koyuldu. AFAD hesaplarına parayı yatıran Elif Okuyucu, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bu parayı tahminî 1 senedir biriktiriyordum. Esbak kapının girişindeki kumbaramı ayırt ettim. Bu paraya artık depremzedelerin ihtiyacı olduğunu anladığımda bunu bağışlamak istedim. Bu parayı bağışlarken üzülmedim zira onların imdi ihtiyacı var” dedi.

Çocuğunun duygun davranışından muhit bahtiyar olduklarını anlatan anne Sevcan Okuyucu ise “Çokça gelgel duydum. Hakeza merhametli bire bir bala yetiştirdiğim için mutlu oldum. Umarım herkese örnek tamam. Allah herkesin yardımcısı olsun, eski olsun” ifadesini kullandı.

Share: