Yalova’daki KYK yurtlarında depremzedeler ağırlanıyor

Zelzele bölgesinden Yalova’ya gelen afetzedeler Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) mecbur tesislere yerleştiriliyor.

4 bin 382 nefis kapasitesi mevcut Yalova KYK Yurtlarına şu ana büyüklüğünde 98 depremzedenin yerleştirildiği öğrenildi. Zelzele bölgesinden Yalova’ya mevrut ve Dilşad Bayan Kız Yurdu’na yerleştirilen depremzedelerle bire bir araya mevrut Yalova Uray Komutan Vekili Mustafa Tor ve eşi Gökşen Güre, depremzede vatandaşların herhangi bir ahit yanı sıra olduklarını ve ahali birliğiyle bu felaketin üstesinden gelineceğini vurguladı. Güre, “Bu acıyı bilenler adına parçalanmamış imkanlarımızı seferber etmeye bitmeme edeceğiz. Geçici süreliğine sizleri burada mihman edeceğiz. Parçalanmamış ihtiyaçlarınız karşılanacak. Bizler bu acıyı henüz evvel yaşadık. Sizleri arz gür biz anlıyoruz. Ululuk-ulus umum birliğiyle bunun da üstesinden geleceğiz” dedi.

Güre, çocuklarla fasıla geçirmesinin peşi sıra Toyluk ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç ile depremzedelerin ilk kânun geçirecekleri sıkıntılı yemekhanesi ve kantini ile hayırseverlerden temin edilen ürünlerin düz aldığı odaları de gezerek Başmuallim Kılıç aracılığıyla bilgilendirildi.

Afetzede vatandaşlar de Ürkek’a teşekkürlerini anlatım ederek, kendileriyle yakından ilgilenildiğini belirtti.

Kaçıngan, KYK yurdunda çocukların oyun oynayabilecekleri aynı basar hazırlanması talimatı verdi. Yalova Belediyesi tarafından hazırlanan basar, sarsıntı bölgesinden Yalova’ya gelen afetzede ailelerin çocuklarının kullanımına açıldı. Mavera yandan depreme Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde yakalanan ve evleri iri hasar aldığı amacıyla Yalova’bile KYK yurduna yerleştirilen depremzede kardeşler Arden ve Etka’ya Mustafa Güre ve eşi Gökşen Cesaretsiz, tevellüt haset sürprizi yaptı. Ayşe ve Entelektüel Apak çiftinin çocukları 3 yaşındaki Arden ve 5 yaşındaki Etka’nın yanı sıra yurtta misafir edilen depremzede çocuklarla bire bir araya mevrut Pasif çifti, çocuklara burada türlü hediyeler verdi. – YALOVA

Share: