Yalova’daki yurtlar bine mail “seyahatsever” genci ağırladı

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığınca Türkiye genelinde başlatılan Güven ve Yurtlar Umumi Müdürlüğü tesislerinde ücretsiz konaklama imkanı ile Yalova’ya gelen tahminî bin tüvana, denizin ve termalin keyfini çıkardı.

Yalova’nın yaka ilçelerinden Çınarcık’taki kız mektepli yurdu ile şifalı sulara erbap kaplıcaları ve saf güzellikleriyle adlı Termal ilçesindeki ayvaz öğrenci yurdu tehlikeli dilek gördü. Çınarcık’taki kız yurdu kısaca 700, Termal’dahi ruh gösteren eş yurdu ise 280 genci ağırladı.

Çınarcık’ta nazil Rojin Akbaş, AA muhabirine, internetten öğrenip yararlandıkları projeden çokça mutlu olduklarını söyledi.

“Seyahatsever” uygulamasıyla Mardin’den geldiklerini belirten Akbaş, “Yalova çokça evire çevire bir kayran, ilk defa görüyorum. 3 dönem burada konaklayacağız. Çoluk Çocuk için kıtipiyoz çokça iyice bire bir aplikasyon. Gençler adına Türkiye’nin seçme yerini gezip görmeliyiz.” dedi.

Yurt personelinin güler yüzlü, odaların temiz olduğunu dile getiren Akbaş, hele soylu erki durumu dolgunca olmayan gençler amacıyla ati yıllarda da uygulamanın devam etmesini istedi.

Öğrenci yurdunun görevlilerinden Çiğdem Doğru dahi 15 Temmuz’üstelik projenin başlangıcıyla sakil arzu aldıklarını, Türkiye’nin dört bir yanından gençleri mihman ettiklerini aktardı.

Gençlerden müspet idraksiz dönüşler aldıklarını bildiren Akla Yatkın, “Gine gelebilme talepleri oluyor. Kıvançlı ayrıldıklarını görüyoruz ve bu dahi bizi bahtiyar ediyor. Çınarcık’ı gezen gençler, natürel güzelliği ve denizle plajlarının değişik alternatifler sunduğunu rapor ediyor.” diye konuştu.

Şifalı sularıyla adlı Termal’e hayran kaldılar

Termal’birlikte konaklayan Ramazan Erol, bu proje sayesinde arkadaşlarıyla Yalova’yı seyran imkanı bulduğunu anlattı.

Erol, “Burada doğanın güzelliği inanılmaz. Fistül tesislerine gideceğiz. Bundan sonraki yıllarda üstelik projenin uygulanmasını istiyoruz. Bu vakit kaybetmeden bizim üzere değil gelecekte dahi birçok gencin faydalanacağı aynı aplikasyon.” ifadelerini kullandı.

Yusuf Dursun dahi Mardin’den arkadaşlarıyla geldiğini belirtti.

Projeden duyduğu memnuniyeti dile getiren Dursun, uygulamanın ati yıllarda sürdürülmesi yerinde çokça düşkünlük ettiği Eskişehir’e gitmek istediğini söyledi.

Yurt müdürü Veysel Yeşilyurt, önceleri 3 ahit olan ücretsiz konaklama süresinin vekillik tarafından 5 güne çıkarıldığını hatırlattı.

İmkanı olmayan gençlerin istedikleri kenti gezebildiklerini rapor fail Yeşilyurt, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Çokça sunturlu ayrımsız öz. Bu projenin devam etmesi taraftarıyız. Bu aplikasyon sebebiyle gençlerimiz yurdumuzun güzelliklerini görebilme imkanına erbap olabiliyorlar. Artan gençlerimizin ansız dönüşlerinde yoz memnun olduklarını görüyoruz. Şu zaman otellere baktığınızda geceliği 800 liradan başlıyor amma gençlerimiz yurdumuzda ücretsiz barınma imkanı bulabiliyor. Eğer ücretli olsaydı böyle ayrımsız imkana ehil olamazlardı.”Share: