Yalova’dan 50 gönüllü sarıklı deprem bölgesine yardıma gitti

Yalova’dan 50 gönüllü hoca hareket bölgesine yardıma gitti

İl Milli Yetişek Müdürü Akmeşe: “Bugün de 50 yiğit öğretmenimiz henüz zelzele bölgesine gezi yapacaklar. Orada taharri kurtarma faaliyetlerine katkıda bulunacaklar. Beyyine öğretmenlerimiz da öğrencilerimize, çocuklarımıza bindi vermeye çalışacaklar.”

YALOVA Yalova’da 50 gönüllü hoca zelzele bölgesine taharri istirdat ve ruhsal bindi çalışmalarına bindi amacıyla bölgeye akım etti.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 kadar ve 10 ili etkileyen depremler sonrasında bölgedeki arkalama ekiplerine bindi üzere Yalova’bile 50 fahri öğretmen hazırlıklarını tamamladı. Kazma, kürek, çıpa kesme makası kabil malzemeleri de yanına düz öğretmenler bölgede kontrol istirdat çalışmalarına destek olacak. Mavera yandan öğretmenlerin tıpkısı kısmı de hem torunlar için psikolojik destek sağlayacak.

İl Milli Yetişek Müdürlüğü uğrunda toplanan öğretmenler burada otobüse binerek hareket bölgesine akla yatkın harekete geçti. Öğretmenler bölgede ellerinden geldiğince çalışmalara yardım etmek istediklerini söyledi.

Öğretmenleri bölgeye uğurlayan İl Milli Terbiye Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ise henüz ilk Hatay bölgesine 20 kişiyi gönderlerini belirterek, “Bugün bile 50 alp öğretmenimiz henüz zelzele bölgesine yolculuk yapacaklar. Orada kontrol istirdat faaliyetlerine katkıda bulunacaklar. Delil öğretmenlerimiz de öğrencilerimize, çocuklarımıza destek vermeye çalışacaklar” dedi.

Akmeşe, İl Milli Terbiye namına bölgeye 10 tır arkalama malzemesi gönderdiklerini ve depremzedeler amacıyla soba üretmeye başlayacaklarını ifade etti.

Share: