Yanından ayırmadığı Atlas’ını kaybetti

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde cihet pazarında direk satarak geçimini sağlayan Aşure Ayı Saika’ın yanından ayırmadığı, satışa de gelişigüzel geldiği “Saten” ismindeki köpeği kayboldu. Haddinden Fazla sevdiği köpeğini kaybeden Saika, seçme yerde onu arıyor.

Düzce’de etkili Muharrem Yıldırım, yavruyken bakımını üstlendiği “Atlas” isimli köpeğiyle dost olmuştu. Onunla gelişigüzel eğlenceli yerine Düzce’den Bolu’nun Mudurnu ilçesindeki semt pazarına gelip direk satan Sebep, Saten’ı katiyen yanından ayırmıyordu. İkilinin yüz güldüren dostluğu geçtiğimiz günlerde haberlere de konu olmuştu. Kamyonun sürücü koltuğuna konulan battaniyenin süresince uyuyan, müşterilerin dahi bandaj odağı olan Saten, 4 aktarılma önceki Düzce’üstelik kayboldu. Muharrem Saika, her yerde çok sevdiği köpeği Saten’ı arıyor.

“Yapılan haberlere bakıp bakıp ağlıyoruz”

Sebep, “4 aktarılma önceki bu arada uyuduk. Sabah uyandığımda seranın zarfında gayrı köpekler vardı, onların peşine takıldı gitti” dedi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan “Onun can dostu “Atlas”ı oldu” antetli haberi okuyup hüzünlendiğini anlatan Yıldırım, “Yapılan haberlere bakıp bakıp ağlıyoruz. Köpeğin elan ne marifetleri var. Ben motosiklete biniyordum, konusunda atlıyordu. Aklına gelmeyecek marifetleri vardı. Evi üstelik biliyor, gelişim yerini de biliyor. Aramadığım saha kalmadı. 4 günden beri onu arıyorum” diyerek konuştu. – BOLU

Share: