Yer Sarsıntısı bölgesinde ciharıyek yandan müzaheret konvoyu

Hareket bölgesinde ciharıyek yandan müzaheret konvoyu

Tersane işçileri taharri kurtarma çalışması üzere yola koyuldu

KAYSERİ – Kahramanmaraş’ta meydana mevrut depremlerin arkası sıra, bölgeye yurdun dört yanından yardımlar ve fahri kontrol kurtarma ekipleri gitmeye devam ediyor.

Dalan üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçesi olan 7.7 ve 7.6’lık depremin ardından bölgeye Türkiye’nin her yerinden yardımlar gitmeye bitmeme ediyor. İş makinesi, erzak, üst ve ana gerekseme taşıyan vesait, arka arkaya yer sarsıntısı bölgesine akıntı ederken, Yalova’dan ise aynı takım gemilik işçisi kontrol istirdat çalışmalarına muavenet etmek için bölgeye makul yola imdi.

Kayseri’den yardım götüren Tarık Eroğlu, “Depreme yardım gayeli şu anda Göksun’a gidiyoruz. Tığ dahi ilaçlar vardı depoya bıraktık. Aracımızda sadece su kaldı. Bunları bırakarak oradan de depremzedeleri alıp, gene Kayseri’ye getireceğiz. Uygun gördükleri yerlere bırakacağız. Buraya yeterince müzaheret yapıldığını düşünüyorum zira hep tanıdıklarım hangi var hangi yok kovmak üzere kendini parçalıyorlar. Benim bile hareket makinelerim var. Bir tanesi şu an Elbistan’birlikte çalışıyor ancak ego tekrar birlikte durmadım. Öz imkanlarımla elimden geldiğince arkalama yapmaya çalışıyorum. Halkımız çokça duygun ve devletimizin bile elinden geleni yaptığına inanıyorum ve şahidim. Bilcümle insanlar ellerinden ne geliyorsa fazlasını yapmaya çalışıyor” dedi.

Yalova’dan tersanedeki çalışma arkadaşları ile arama istirdat çalışmalarına giden Emre Sili üstelik, “Yalova’dan geliyoruz. Adıyaman’a geçiyoruz. Orada ihtiyaç varmış ve biz dahi kardeşlerimizin yanına geçeceğiz. Ekip adına geldik ve inşallah üzerimize düşen vazifeyi orada gerçekleştireceğiz. Allah hepimizin yardımcısı olsun, yumruk bire bir zamandan geçiyoruz. Bilcümle gelişigüzel ahali ele verip bu günleri atlatacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

Share: