Yıkılan binadan çıkarılan bozuk milletvekilinin yaptığı traktör ailesine teslim edilecek

Düzce’de yeniden geçmek amacıyla yıkılan binanın bodrum katından çıkarılan ve 9. çağ Bolu Mebus Abdülvahit Yöndem’in yaptığı traktör ailesine ulaştırılacak.

Akçakoca ilçesi Osmaniye Mahallesi Atatürk Caddesi’nde Yöndem ailesine ilgili çarkıt tıpkı binanın baştan geçmek üzere yıkılmasına değişmeyen verildi.

İnşaat firması çalışanları, dal katların yıkımını tamamladıktan sonraları binanın bodrum katında kâin ve 1950-1954 yıllarında milletvekilliği fail Bolu Mebus Abdülvahit Yöndem’in ahali yapımı traktörünü idrak etmek için mesai başlattı.

İş makinesine bağlanan traktör, dışarı çıkarıldıktan bilahare kamyona yüklendi.

Traktörün, Yöndem ailesine tasdik edilmek amacıyla depoda bekletileceği öğrenildi.

9. gün mebus Abdülvahit Yöndem’in İstanbul’dahi etkili oğlu Dinçer Yöndem, yaptığı açıklamada, “Vaktiyle babam bunu kendisi yaptı. Bahçelere arada bir bu traktörle gidiyordu. O zamanlar bu traktörü depoya bıraktı ve o şekilde kaldı.” dedi.

Binanın yıkımını özne müteahhit İrfan Atıcı üstelik yadımlama öncesinde kendilerine binanın bodrum katında traktör olduğu bilgisinin verildiğini söyledi.

Ev sahibi ailenin sakat mebus Abdülvahit Yöndem’in yakınları olduğunu aktaran Atıcı,”Eski mebus Abdülvahit Yöndem traktörü milletvekiliyken öz eliyle yapmış. O zamanki Cumhur Reisi Mehabet Bayar’a belirtmek üzere yapmış. Traktörü o antlaşma bu evin altına saklamış.” ifadelerini kullandı.

Atıcı, traktörü ailenin belirteceği tıpkı adrese bırakacaklarını kaydetti.

Share: