Yıldırı örgütü PKK/PYD/YPG’nin havan topu saldırısında şehit olan uzman çavuş için canevi yakıcı gerçeklik ortaya imdi

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Çiçekalan Sınır Karakolu’na, Ayn umum-Arap kentini işgal altında markajcı PKK/PYD/ YPG yıldırı örgütü tarafından planlı havan saldırısında şehit olan Futbolcu Uzman Çavuş Uğurcan Cirnooğlu’nun (29) ateş haberi Kilis’te dallı güllü ailesine verildi.

EVİNE TÜRK BAYRAĞI ASILDI

Kilis Vali Yardımcısı Eşref Akça, Garnizon Başkan Vekili Piyade Ilçebay Ahmet Hastaoğlu, keyif ekipleri ve yetkililer, Şehit Topçu Uzatmalı Çavuş Uğurcan Cirnooğlu’nun şahadet haberini, ailesinin oturduğu Ekrem Ağırbaşlı Mahallesi Asena Sokaktaki evine gelerek verdi. Incitici haberi düzlük şehit yakınları mersiye yakarken, şehit evi ile evin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı. Şehidin evinin önünde 112 Ivedi Keyif ekipleri da amade bekletildi.

DÜN İZİNDEN DÖNMÜŞ

Şehit Uğurcan Cirnooğlunun evli ve 2 yaşında bire bir kızı olduğu, babasını ayrıntılı süre geçmiş kaybettiği ve ailenin tek eş evladı olduğu öğrenildi. Cirnooğlu’nun geri iznini tamamlayarak fariza yeri olan Birecik ilçesine gittiği öğrenildi. Martir Topçu Uzatmalı Çavuş Uğurcan Cirnooğlu’nun ferda akıbet yolculuğuna öğrenildi.Share: