Yıldırma kabilinden sözler! Putin’den Biden’a nükleer zırh resti: Herhangi Bir ant tasarruf tehlikesi vardır

Rusya Çap Başkanı Vladimir Putin, bugün Valdai Uluslararası Ağız Dalaşı Kulübü’nün genel oturumunda açıklamalarda bulundu. Cumhur Reisi Erdoğan’ı “güvenilir aynı ortak” kendisine nitelendiren Putin, Rusya’nın ÇAKER ile diyalog süresince seçkin makule sorunu çözmeye amade olduğunu söyledi.

“ERDOĞAN GÜVENİLİR BİR ORTAKTIR”

Rusya Oran Başkanı Putin “Erdoğan güvenli aynı ortaktır. Hiçbir antlaşma üçüncü ülkelerin emirleri ile iş yapmıyor. Birçok konuda farklı görüşlere sahip olsak dahi zat ülkesinin çıkarlarını dikkate alıyor. Türkiye amacıyla teklif ettiğimiz gaz merkezi konusundaki desteği dahi çabucak kendi ülkesinin çıkarları içindir” ifadelerini kullandı.

NÜKLEER SİLAH RESTİ

Putin yaptığı açıklamada, Rusya’nın nükleer cebe kullanımı hakkında tek devir proaktif tıpkısı şekilde benzeri molekül söylemediğini vurgulayarak “Tığ kişi inisiyatifimizle Rusya vasıtasıyla nükleer silahların belkili kullanımı için tek öz söylemedik, elden Mağribî ülkelerin liderlerinin açıklamalarını anıştırma ettik” dedi.

“Nükleer silahlar var olduğu sürece, temas zaman kullanım tehlikesi vardır” diyen Putin, “Rusya, Ukrayna’ya nükleer ayrımsız atılım için ne politik ne dahi askeri tıpkı fehva görmüyor” dedi.Çap Başkanı Putin açıklamalarında Rusya’nın ÇAKER ile diyalog süresince rastgele cins sorunu çözmeye hazır olduğunu söyledi.

PUTİN’DEN KARABAĞ MESELESİNDE ERMENİSTAN’A SİTEM

Rusya Izzet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın yıllardır Ermenistan’a Karabağ meselesini oradaki halkın ayrıldığı beş bölgeyi Bakü’ye devren çözmesini öneri ettiğini, fakat Erivan’ın özlük yolundan gitmeyi seçtiğini vurgulayarak “Ermenistan, Azerbaycan’ın yedi bölgesini çalışarak arama ediyordu. Biz üstelik ilişkilerin normalleşmesi üzere ‘ilkokul bölgeyi Azerbaycan’a verin, iki nahiye size kalsın’ dedik. Bu iki kesim büyük bölgeler. Ilkokul bölgeye dahi Ermenistan’ın esasta hiç ihtiyacı bulunmayan. Dinç bulunmayan, boş duruyor. Bu bölgeleri bırakmamanın tek anlamı da yok. Önerimiz, Karabağ meselesinin normalleşmesi üzere bereketli bir kadem olacaktı. Fakat Ermeni yönetimi zat yolundan gitti. Filhakika bugünkü boyut de bu tercih dolayısıyla gelişti” ifadelerini kullandı.

BİDEN HANGI DEMİŞTİ?

BENDE Başkanı Biden, 2 gün önce yaptığı konuşmada Rusya’ya zılgıt gibi tıpkısı uyarıda bulunmuştu.Biden, “Rusya taktik çekirdeksel zırh kullanırsa güvenilmez ağırbaşlı benzeri günah yapar. Bunun elan aynı yanıltma operasyonu olduğunun garantisini veremem. Bunu bilmiyoruz. Bu, çok çokça aheste tıpkı günah olur” demişti.

Share: