Yırtıkça isimlerden öğüt kayran 140 öğretmenden dinleti provası

Uz isimlerden öğüt düz 140 öğretmenden konser provası

İSTANBUL İstanbul’üstelik Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı vasıtasıyla “Öğretmenler Haset” zımnında düzenlenecek konserde tayf alacak 140 sarıklı, maharetli müzikçi Aylin Şengün Taşçı ile alay malay prova yaptı.

Milli Eğitim Bilimi Bakanlığınca “Öğretmenler Günü” nedeniyle 140 sarıklı 25 Teşrinisani’birlikte Maslak TİM’bile Türk Müziği ziyafeti verecek. Aylin Şengün Taşçı, Gidişat Karaytuğ, Bekir Ünlüataer, Düş Akyürek ve Melihat Gülses’in dahi fon alacağı konserde öğretmenlerle birbirinden sevinçli şarkılar söyleyecek. Aylin Şengün Taşçı, 140 öğretmenle alay malay Zincirlikuyu Anadolu Lisesi’nde konser provası gerçekleştirdi. Taşçı, konseri heyecanla ve mutlulukla beklediklerini dile getirdi.

“Bizim üzere haddinden fazla adamakıllı ve hususi bire bir mücahede oldu”

Konuşmasının başında dinleti hakkında bilgelik veren Aylin Şengün Taşçı, “Milli Eğitim Bilimi Bakanlığına mecbur öğretmenlerimizden oluşan 140 kişilik büyük tıpkı koro ile 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenecek etkinlikler için hazırlanıyoruz. Bizim için haddinden fazla fena hâlde ve hususi ayrımsız say oldu. Altyapısında profesyonellik olmasa da müziğe öğür olan, Türk müziğini seven öğretmenlerimiz arasında basit tıpkısı sınav yaparak onların içinden çaplı olan arkadaşlarımızı tıpkı araya getirdik. Onlarla kısaca 2 aydır adamakıllı bir provayla şiddetli bire bir birikim ortaya çıkardık. Bütünü çok heyecanlı, sarıklı kendisine hakeza ayrımsız etkinliğin içinde meydan kabul etmek, tıpkı zamanda müziğe bu kadar yakın kalkışmak herkesi çok bahtiyar ediyor. Benim bile bu kadar çaplı hoca arkadaşlarımla çalışmaktan duyduğum hazzı anlatmam tür değil. Ego üstelik dizge gibi sonucunu çalkantı ve mutlulukla bekliyorum” dedi.

“Kasırga ve mutlulukla meşbu tıpkı akşam ezanı olacak”

Konser için haddinden fazla ateşin olduklarını tamlayan Taşçı, “25 Son Teşrin’dahi gerçekleştireceğimiz konserin elan üstelik balaban aynı heyecana sahip olması üzere 4 kızıl sanatkâr dostlarımız üstelik bizimle alay malay olmayı kabul ettiler. Sayın bakanımız Mahmut Özer’in huzurunda, altın hazirunun karşısında koromuza haremlik edecek arkadaşlarımız Hâl Karaytuğ, Bekir Ünlüataer, Rüya Akyürek ve Melihat Gülses olacak. Onlarla kendimizi henüz hararetli hissedeceğiz. Türk müziğinin yer müstehap ve bildik eserlerini tıpkı araya tebliğ etmek istedik. Prova sırasında bütün öğretmenlerimiz eserlerden çokça nazik tıpkısı tabiat alarak çalıştılar. Dolayısıyla dinleyenler bile haddinden fazla gusto alacaklar. Seçkin anı ve saniyesi coşku ve mutlulukla mahmul tıpkısı akşam olacak” şeklinde konuştu.

Koroda bulunan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Istek Demirhan, “Bakanlığımız bize hobilerimizi ve yeteneklerimizi ortaya koyacağımız tıpkısı imkan sağladı. Provalarımızda çok fena hâlde geçiyor ve izleyicilerle buluşmak amacıyla bile haddinden fazla heyecanlıyım. Eski yıllarda üstelik bakanlığımızın birleştirme ettiği tıpkı koroda görev almıştım. Bu sene bile Aylin Hoca ile çalışıyoruz, çalışmalarımız çok keyifli geçiyor. Çok güzelce tıpkısı sinerji var, enstrüman yerine benzeri şeyler tahsis etmek talip fahri insanların benzeri araya geldiği benzeri topluluk olduk” ifadelerini kullandı. Provanın peşi sıra sahnede dolgun ajanda fotoğrafı çektirildi.

Share: