Yoroz Şehir Ormanı azimet terasıyla çekicilik merkezi olacak

Ordu’daki Yoroz Kent Ormanı’nın, gidiş terasının tamamlanmasının peşi sıra turizmin flaş mekanlarından olması hedefleniyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, Büyükşehir Şehremini Mehmet Hilmi Güler’in kentin mevcut turizm alanlarının henüz cazibeli arkaç getirilmesi, turistik gururlu mesire alanlarının bile arttırılması amacıyla başlattığı icraat geceli gündüzlü sürüyor.

Bu kapsamda Altınordu ilçesi Saraycık Mahallesi’nde 2006’de “şehir ormanı” car edilen 900 metre yüksekliğindeki Yoroz’da üslup basamakları yenilendi. Zirveye mail alana kadar erişim sağlayıcı ve ivedili vaziyetler dışında açar trafiğine sadık velespit yolu ve beygir safari pistleri yapıldı, antrparantez yürüyüş parkuru güzergahına banklar ve piknik masaları yerleştirildi.

Yoroz Kent Ormanı’nda zirve noktasına tempo terası yapımı ise bitmeme ediyor. Yeryüzü bodur sürede tamamlanacak gidiş terası, ziyaretçilerin kullanımına açılacak.

Yapılan çalışmalarla yıpranmamış tıpkı etiket kazanan Yoroz Kent Ormanı’nın, ati yıllarda Ordu’nun yeryüzü çok ziyaret edilen alanlarından olması bekleniyor.

Share: