YSK üyelerine “sersem” diyen Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı sorun ertelendi! Kaftancıoğlu içtima çağrısı yapmıştı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 31 Mart 2019 domestik seçimlerinin peşi sıra Efdal Seçim Kurulu üyelerine taşlama ettiği iddiasıyla için dava açılmıştı. Cumhuriyet savcısı, Ekrem İmamoğlu’nun “kurul halinde çalışan amme görevlilerine alın görevlerinden kontekst hüveyda zincirleme şekilde taşlama” suçundan 4 yıl 1 aya büyüklüğünde delik cezası istemiyle cezalandırılmasını rica etmişti. Mütalaada, İmamoğlu üzerine ‘siyasi yasak’ anlamına mevrut Türk Ceza Kanunu’ndaki (TCK) 53. maddenin uygulanması da istenmişti.

ARA KARAR AÇIKLANMADI, SAV ERTELENDİ

Dava zaman Kartal Rum Adliyesi’nde görüldü. Savcılığın yıpranmamış mütalaasını açıklaması ve ara kararın çıkması beklenirken duruşma 11 Kasım’a ertelendi.

YÜRÜYÜŞ VE KAVUŞUM YASAKLANDI

Öte yandan Kartal İlçe Güven Müdürlüğü’nün talebi ve kaymakamlığın onayıyla, kaymakamlık genelinde gelişigüzel cins toplanma, basın açıklaması ve eylem yürüyüşü yasaklandı. Açıklamada esbabımucibe “amme düzeni ve kamunun esenliğinin bozulması ihtimali” namına gösterildi.

KAFTANCIOĞLU’NDAN ÇAĞRI

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise İmamoğlu’nun bugünkü duruşmasına ilişkin toplumsal medyadan benzeri paylaşım yaptı. Kaftancıoğlu vatandaşlara adliye uğrunda kavuşum çağrısı yaptı.Share: