Yüksekova sis altında

Yüksekova sis altında

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde etkisini gösteren dokunaklı sis, hayatı suratsız yönde etkiledi.

Günlerdir deli dolu olan soğuk hava ve aralıklı yağışların ardından ilçede sabah saatlerinde bati sis etkili oldu. Trafiği inatçı etkileyen sis güzel görüntüler oluştururken, ara sıra vatandaşlar ise çökertme telefonuyla o anı fotoğrafladı.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü yoluyla yapılan akıbet değerlendirmelere göre, ülkemizin yıldız ve gün doğusu kesimlerinin modüler ve saha yer çok bulutlanmış, Güneydoğu Küçük Asya ile Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Bartın, Karabük, Kastamonu, Kalabalık, Giresun, Malatya, Elazığ, Bitlis, Van, Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Trabzon’un mağrip ilçelerinin baran ve boğanak yağışlı, özge yerlerin bir iki bulutlu ve kilitsiz küreksiz geçeceği anlayış edildiği belirtildi. Sabah ve tün saatlerinde Ölçülü Karadeniz’in çöz kesimleri ile Maşrık Anadolu’da yer kayran sis ve inç olayı beklendiği bildirilmişti.

Yüksekova’da şita mevsiminin kendini kül gösterdiğini ifade fail Hasım Konak, “Günlerdir Yüksekova’da çekicilik baya soğudu. Daha Çok kış zamanı. Geçtiğimiz günlerde doğrusu kar yağışı olmuştu, şu dakika dağlar karlar altındadır. Zaman sabah saatlerinde işe başvurmak üzereyken Yüksekova merkezinde ağır sis hakimdi. Imdi kar havası var” dedi.

Share: