Yunus Emre Camii dualarla açıldı

Bilecik İl Müftülüğü koordinesinde Yunus Emre Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği aracılığıyla iyicil vatandaşların katkılarıyla yapımı tamamlanan Yunus Emre Camii, dualarla açıldı.

Açılış zımnında camide merasim düzenlendi. Açılış Programına Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Bilecik İl Müftüsü Ulu Erhun, YANLIŞSIZ Fırka Bilecik İl Başkanı Serkan Saika ve vatandaşlar katıldı. Açılış konuşmasını özne Yunus Emre Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Yavuz, tekmil hayırseverlere teşekkür ederek, “14 Şubat 2020 yılında temelini attığımız camimizi 3 yıl kabilinden aynı sürede dalavere adına siz zer bağışçılarımız sayesinde bitirerek ibadete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Camimiz, bin 160 metreküp arsa konusunda 300 metreküp oturum alanı üzerine yapılmıştır. 450 metrekare sınırlı tapınma alanı olan camimizde 750 hayat bir anda tapınma edebilecektir. Bilcümle bağışçılarımız, dernek yönetimimiz ve cami imamımız Ramazan Bostancı’ya göstermiş oldukları azami gayretlerinden ötürü huzurlarınızda teşekkür haysiyet, maddesel ve manevi katkıları kâin halkımızdan Tanrı razı olsun” dedi.

Vali Kızılkaya yaptığı konuşmada, “Erinç ve şan üzere yaptığımız rastgele öz bu dünyada kalacak. Tığ işlerimizi nasıl mihman kuzuluk getirebilirizin gayretinde olmalıyız. Eğer yaptığımız işlerin böylelikle Allah rızası varsa biz o işimizi geçiciden kalıcıya çevirebiliriz. Şu camiler üzere harcanan paralar geçiciydi. Bu eserlere yardım koyan hep harcadığını, kalıcıya döndürdü. Hangi mutlu o insanlara. Ne bahtiyar bu işlere araç olan kimselere” dedi.

Konuşmalarının arkası sıra İl Müftüsü Erhun’un yapmış olduğu yakarış ile alay malay kurdele kesilerek Yunus Emre Camii’nin açılışı gerçekleştirildi. – BİLECİK

Share: