Yurtlarda barınan 585 gailesiz 6 branşta kozlarını paylaşıyor

Denizli Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü vasıtasıyla düzenlenen ve 6 branşta 585 öğrencinin katıldığı Yurtlar Arası Spor Turnuvaları renkli görüntülerle başladı.

GSB Denizli yurtlarında kalan öğrenciler amacıyla turnuva heyecanı başladı. Hat ve ilçe yurtlarını buluşturan Yurtlar Arası Spor Turnuvası farklı branşta sporcuları bire bir araya getiriyor. Hukuk ve rekabetin ayrımsız anda yaşandığı turnuvalar 10 ahit sürecek. 6 branşta 585 sporcunun savaşım edeceği turnuvaları kazanan yurtlar, Cesaret ve Yurtlar Genel Müdürlüğünün düzenleyeceği lehçe finallerde Denizli’yi piyes edecek.

Futbol, basketbol, masa topu, badminton, voleybol, satranç branşlarında 585 sporcunun ter dökeceği müsabakalarda salon sporları Kınıklı Spor Salonunda, Futbol müsabakaları ise Saraçoğlu stadında oynanıyor. Satranç turnuvasına ise Pamukkale yurdu Içtimai Tesisler Satranç Salonu karı sahipliği yapacak.

Açılışta gençleri boydak bırakmayan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, sporun birleştirici gücüne vurgu yaptı. Sporun eş hayatına getirdiği değişikliklerden bahseden Başbuğ Örki, başarının anahtarının spor olduğunu belirterek katılan sporculara başarılar diledi.

Yurtlar Arası Spor Turnuvaları açılışında gençlere seslenen Denizli Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Geleceğin mimarı olacak gençlerimizin, sportif alanlarda kendilerini geliştirebilmeleri için çalışmalarımız bitmeme ediyor. Türkiye’nin ayrımlı şehirlerinden öğrenim görmeye mevrut, sülale ve takım olma bilinci ile akım fail gençlerimiz seçme şeyin sunu iyisine layık” dedi. – DENİZLİ

Share: