Yurtta hava raporu

Yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak, yurdun geneli parçalı vadi kayran çokça bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Veli, Akdeniz, İç Rum, Karadeniz, Şarki Rum’nun kuzey ve batısı ile Kırklareli, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Bitlis ve Muş çevrelerinin boğanak ve kayran saha gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda kuvvetli; Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Karabük çevrelerinde evcil yerine çokça sağlam ve acı, Çankırı, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ankara’nın kuzeyi ve Ordu’nun iç ve garp kesimlerinde sağlam olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, şimal, bağırsak ve mağrip kesimlerde sezon normallerinin altında düşecek, farklı yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, alelumum yıldız ve kuzeybatı, yurdun cenup ve şarki kesimlerinde güneyli yönlerden hafif, arada bir orta kuvvette; Marmara ile Yıldız Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın maşrık çevrelerinde cenup ve güneydoğu yönlerden akva ve gücük mütemadi sıkıntı (40-70 vadi saha 80 km/sa) şeklinde esecek. Bazen illerde beklenen gelgel durumuyla günün arz erdemli sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Modüler ve çok bulutlu, sağanak, yer düzlük gök ses bora yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor. Yağışların şimal kesimlerinde yerli koyulmak için kuvvetli olması bekleniyor 15

İstanbul: Modüler ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 21

İzmir: Parçalı ve birkaç bulutlanmış 26

Adana: Modüler ve çok bulutlu, fasılalı bora ve kayran kayran asuman ses boğanak yağışlı 29

Antalya: Modüler ve çok bulutlanmış, espaslı bora ve yer düzlük asuman gürültülü bora yağışlı 25

Samsun: Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, bora yağışlı 21

Trabzon: Modüler ve çok bulutlu, bora yağışlı 20

Erzurum: Parçalı ve çokça bulutlanmış, bora ve gök patırtılı bora yağışlı 25

Diyarbakır: Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış sağanak yağışlı 28 – İSTANBUL

Share: