Zelzele bölgesine görev düzlük tıpkısı ekip Yalova’ya döndü

“Asrın felaketi” adına nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerde arama kurtarma çalışmalarına katılmak için bölgeye giden ayrımsız takım Yalova’ya döndü.

Altınova Belediyesinden yapılan açıklamada, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin peşi sıra Yalova’nın Altınova ilçesinden Hatay’a mevrut Altınova İtfaiyesi, Altınova Facia ve Pir Dirim Derneği gönüllülerinin kayran aldığı Altınova ekibi, Antakya’daki çalışmalarını tamamlayarak ilçeye döndü.

Açıklamada ifadelerine düz sunulan Altınova Kıyamet Gönüllüleri ve Sunturlu Hayat Derneği Başkanı Turhan Palaşoğlu, Yalova’dan bölgeye vasıl kül birimlerle koordineli çalıştıklarını söyledi.

Palaşoğlu, “Ölüm, kaygı stres, kırıcı gibi yekpare olumsuzluklara karşın iki şeyden çokça mutlu olduk. Birincisi enkazdan esen sâdır insanlar, ikincisi çocuklara yaptığımız ikramlar. Onların gözlerindeki kandil tek sönmesin. 40 kişilik Altınova ekibimiz ve hareket makinelerimizle, Hatay’da enkaz çalışmasının yanı sıra erzak dağıtımı, gidiş geliş ve cenaze defin işlerine bile katılıyoruz. Buradaki tam ekipler canla başla fariza yapıyor. Altınova’ya döndük ama çalışmalarımız burada kalmayacak. Bizi hiç boydak bırakmayan, herhangi bir kabil desteği veren Altınova Belediye Başkanımız Metanetli Oral ve şehremaneti personeline bitmeyen teşekkürname ederiz.” diye konuştu.

Share: