Zelzele bölgesine “Şehidimin giyemediği çoraplar” notuyla yardımda bulunuldu

Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Yalova’dahi yardımların toplandığı merkeze, üzerinde “Şehidimin giyemediği çorapları” notuyla müzaheret paketi bırakıldı.

Deprem bölgesine harcanmak üzere Yalova ve ilçelerde oluşturulan birçok noktaya giden vatandaşlar yardım paketlerini görevlilere teslim ediyor.

Yalova Belediyesince arkalama toplanan merkezlerden biri olan Yalova Belediyesi Masa Tenisi Salonu dahi yardımda çıkmak isteyenlerin akınına uğradı.

Başta giysi tutmak amacıyla ısıtıcı, besin, saflık ve ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu yardımları doğrulama alan görevliler, üzerlerinde notların bulunduğu çok sayıda paketle karşılaştı.

Kimin bıraktığı belli sıfır “Şehidimin giyemediği çoraplar” ve Sare Nalbant aracılığıyla yazılan “Dışarısı haddinden fazla sevimsiz. Oradaki kardeşlerim üzere kapela, battaniye yolluyoruz. Tanrı yardımcınız olsun” notların bulunduğu müzaheret paketleri görevlileri duygulandırdı.

Yalova Belediyesi Karı ve Ocak Hizmetler Müdürü, Mustafa Yürekten Delicesine, “Ayıklama sırasında arkadaşlarımızla karşılaştık. Notu görünce çok duygulandık. Evladının anısını, sakladığı, evladının giyemediği çorapları vermiş. Canından duygusal gitmiş, onun hatırasını gönderiyor. Çok duygulandık. Çokça hayırsever bir insanmış.” dedi.

Gün boyunca yer sarsıntısı bölgesine yapılacak müzaheret ve destekleri eş güdümlü fail Yalova Şehremaneti Başbuğ Vekili Mustafa Islakkarga, depremin yaralarını iletilmek için Yalova Belediyesi namına tamam birimler ve gönüllülerle halk ele verdiklerini rapor etti.

Çekingen, “Bu konuda kül ayrımsız seferberlik başlattık. Müzaheret ve desteklerimizi ivedili şekilde bölgeye ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz. İlk gece hayırseverlerimizin desteklerini Arkalama Toplama Merkezimizden bölgeye 2 tırla uğurladık.” diye konuştu.

Yalova’dahi, depremin yaşandığı şehirlere destek olabilmek hesabına yapılan çalışmalara değinen Cesaretsiz, şunları kaydetti:

“Yaşanan depremin ardından evvel adına şehrimizden 122 şahsiyet istirdat ekibi, ekipmanları ve araçlarıyla gelişigüzel sarsıntı bölgesine anlama etti. Bizler bu acıyı 24 yıl önce, etraflıca muammer benzeri halk olarak bodur sürede birleştirme olduk ve müzaheret çalışmalarımıza başladık. Istirdat ekiplerimizin ardından 1 tır gıda malzemesi, 1 tır bile ısıtıcı, ayakkabı, battaniye, denk, montgomer, boşaltmak ve bunun üzere bir nice gerekseme malzemesini vatandaşlarımızın destekleriyle gelişmemiş sürede toplayarak kıran bölgesine yolladık. Buradan sarsıntı bölgesinde mevcut vatandaşlarımız özellikle almak için cemi ülkemize esbak olsun dileklerimi iletiyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Tanrı’tan yağmur diliyorum.”

Çokluk merkezini ahit içerisinde YANLIŞSIZ Öğür Yalova Milletvekili Meliha Akyol ve DÜRÜST Tümen İl Başkanı Muğlim Bağatar dahi mülakat ederek bilgiler aldı.

Öte yandan hareket bölgesindeki kontrol istirdat çalışmalarına destek üzere Armutlu Belediyesince üstelik 10 nefis benzeri grup gönderildi.

Share: