Zonguldak’ta balık bolluğu! Aynı gecede 50 ton sivri yakalandı

Karadeniz’de denize açılan balıkçı tekneleri, balık bolluğunu Zonguldak açıklarında buldu. Marmara Bölgesi’nden ve Trabzon, Samsun, Giresun ile Cıvıl Cıvıl kabilinden Karadeniz’in ayrımlı illerinden denize açılan balıkçı tekneleri, Zonguldak açıklarında balık bolluğuyla karşılaştı.Karadeniz’den tonlarca balık yakalayan tekneler, Zonguldak’taki Kozlu Limanı’na gelerek kasaları karaya çıkardı.

50 TON SIVRI YAKALANDI

Limanda, cemaziyelevvel geceden bu yana ayrımlı gemilerden kasalar halinde yaklaşık 50 titrem palamut indirildiği öğrenildi. Kamyonlara yüklenip Türkiye’nin mütenevvi kentlerine gönderilen balıkların fiyatları, boyutuna bakarak 20 ile 40 TL beyninde değişiyor.

“DENİZDE ARTAĞANLIK VAR”

Kozlu Balıkçı Barınağı’nda toptancılık eden Davet Eliyazıcı, teknelerin alelumum pelit tuttuğunu belirterek, “Şu anda Zonguldak’ta 300-350’ye yakın gırgır teknesi var. Her birinde 2’şer 3’er bin kasa palamut var. Aşırı ayrımsız artağanlık var. Böyle devam etmesini umuyorum. Burada bahir olan seçkin ilden mıntıka var dedi. Kargaşa’dan balık burulmak üzere denize açılan Bülent Okay ise Denizde bereket var bu yıl görüyoruz. Tümce ekmek aldı. Ereğli, Zonguldak ortada bolluk var. Çoğu havza bu arada avlanıyor” diyerek konuştu.Share: